Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

DEVLET SPORCUSUNUN ŞEREF AYLIĞI HAKKI NEREDE ?

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Devlet Sporcusu unvanı alan Sporcuların Sporcu Şeref Aylığından yararlanması gerektiği fakat bu aylıktan yararlanmayan sporcularımızın olduğunu gündeme getirerek konuyu meclise taşıdı.

DEVLET SPORCUSUNUN ŞEREF AYLIĞI HAKKI NEREDE ?
04 Şubat 2021 - 8:26

Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde üst üste üç defa başpehlivan olarak Altın Kemer alan sporcular, “Devlet Sporcusu” unvanı alsa da, “Sporcu Şeref Aylığı”ndan yararlanmamaktadır. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde, üç defa üst üste altın madalya kazanan üç başpehlivanımız vardır. Bu sporcularımızın içinde Denizlili Başpehlivan Hüseyin Çokal’ında bulunduğunu dile getiren Öztürk konuyla ilgili olarak Yazılı Soru Önergesi ve Kanun Teklifinde bulundu.

Öztürk’ün soru önergesindeki maddeler şu şekilde;
1- Kaç “Devlet Sporcumuz” bulunmaktadır?
2- Kaç “Devlet Sporcumuza” “Sporcu Şeref Aylığı” bağlanmıştır?
3- Tarihi Yağlı Kırkpınar Güreşlerinde üst üste uç defa altın kemer kazanarak, 7182 sayılı Kanunla yapılan düzenlemeyle Devlet Sporcusu unvanı alan başpehlivanlara “sporcu şeref aylığı” bağlanmamasının nedeni nedir?
4- 7182 sayılı Kanunla “Devlet Sporcusu” unvanı verilen başpehlivanlara “sporcu şeref aylığı” verilmemesinin gerekçesi kanuni düzenlemenin eksik yapılması mıdır?
5- 7182 Sayılı kanunla “Devlet Sporcusu unvanı” verilen 3 başpehlivanın hak kayıplarının giderilmesi için bir çalışmanız bulunmakta mıdır?

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.