Haberci Kuş

DEPREM UZMANINDAN DENİZLİ UYARISI

Girit’te meydana gelen depremlerin ardından konuşan Jeoizik Yüksek Mühendisi ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, Türkiye’de Muğla, Antalya, Aydın, Denizli, Burdur, Isparta için uyarıda bulundu.

DEPREM UZMANINDAN DENİZLİ UYARISI
432
03 Mayıs 2020 - 9:54

Girit açıklarında üst üste meydana gelen 6.4 ve 5.2 büyüklüğündeki depremlerin ardından Sözcü’ye konuşan Jeoizik Yüksek Mühendisi ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, “Girit Yunan sınırlarında demek yanlıştır. Siyasi olarak bizim dışımızda olsa da bu Güney Ege dalma batma kuşağının uzantısının karadaki devamı Fethiye, Çameli üzerinden Denizli, Burdur, Isparta göller bölgesine kadar gidiyor.

Bütün bu saydığım yerler deprem çekincesi altında.

İrili ufaklı devam edecek. Korku vermek istemem ama Muğla, Antalya, Aydın, Burdur, Isparta bugün deprem olacakmış gibi hazırlıklı olmakta yarar var.” Dedi.

“2020-2022 ANADOLU’DA DEPREMLE YILI OALCAK”

2018 de yapğım açıklamada 2020-2022 yılları burada ve Anadolu’da depremler yılı olacak demiştim. Depremler siyasi sınır tanımaz.

“DENİZLİ HAZIRLIKLI OLSUN”

Girit Yunan sınırlarında demek yanlışr. Siyasi olarak bizim dışımızda olsa da bu Güney Ege dalma batma kuşağının uzansının karadaki devamı Fethiye, Çameli üzerinden Denizli, Burdur, Isparta göller bölgesine kadar gidiyor. Bütün bu saydığım yerler deprem çekincesi alnda. İrili ufaklı devam edecek. Korku vermek istemem ama Denizli Muğla, Antalya, Aydın, Burdur, Isparta bugün deprem olacakmış gibi hazırlıklı olmakta yarar var.”
 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.