Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

DENİZLİ’NİN ARTIK YENİ DOĞAN AMBULANSI VAR

Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli’ye, yenidoğan bebeklerin naklini sağlamak amacıyla kullanılacak bir adet Yenidoğan ambulansı tahsis edildi.

DENİZLİ’NİN ARTIK YENİ DOĞAN AMBULANSI VAR
18 Aralık 2020 - 14:48

Yenidoğan ambulansı ile hasta ve bakıma muhtaç yenidoğan bebeklerin bakım, tedavi ve izlemleri için uygun bir merkeze nakilleri sırasında yoğun bakım şartlarına uygun şekilde taşınması sağlanacak. Ambulansta yenidoğanların taşınmasında hayati öneme sahip mekanik ventilatör ve oksijen sistemleri içiren kuvöz ve yoğun bakımda ihtiyaç duyulan diğer tıbbi ekipmanlar bulunuyor. Yenidoğan ambulansında, Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) ve İleri Yaşam Desteği eğitimi almış personeller görev yapacak.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk yenidoğan ambulansın yenidoğanların transferinde kullanılacağını, yenidoğanların özel eğitim almış personellerle birlikte daha sağlıklı koşullarda naklinin yapılabileceğini söyledi. Öztürk; “ Hastane öncesi Acil Sağlık Hizmetlerinin görevi vatandaşların 112 acil çağrı merkezini araması halinde, hastaya en kısa sürede ulaşarak, tedavisinin yapılabileceği bir merkeze ulaştırmaktadır. İlimizde 35 acil sağlık istasyonunda 480 yetişmiş personel ile birlikte, 1 adet kar paletli ambulans, 1 adet 4 yaralı taşıma kapasitesi olan ambulans, 1 adet yoğun bakım ve obez ambulansı, 2 adet motosikletli acil müdahale ekibi ve yeni eklenen 1 adet yenidoğan ambulansı olmak üzere toplamda 104 Adet 112 ambulansı bulunmaktadır. İlimize tahsis edilen yenidoğan ambulansla birlikte yenidoğan bebeklerin il içi ve il dışı sevklerinde daha kaliteli sağlık hizmet sunacağız” dedi. Öztürk son olarak pandemi sürecinde acil sağlık hizmeti çalışanlarının büyük bir özveri ve gayretle çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek teşekkürlerini iletti.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.