Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

DENİZLİLİ İSİM BOĞAZİÇİ REKTÖR DANIŞMANLIĞINI KABUL ETMEDİ

Denizlili Öğretim Görevlisi Dr. Oğuzhan Aygören, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu’nun danışmanlık görevini kabul etmedi. DEVA Partisi Kurucu üyesi olan Aygören, yaptığı açıklama ile yapılan danışman atamasını kabul etmediğini söyledi. Denizli Belediyesi’nin eski başkanlarından Ali Aygören’in oğlu olan Aygören, Boğaziçi Üniversitesi’nin sıradanlaşmayı hak etmediğini ifade etti.

DENİZLİLİ İSİM BOĞAZİÇİ REKTÖR DANIŞMANLIĞINI KABUL ETMEDİ
02 Şubat 2021 - 10:40

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atamasını kabul etmeyen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin eylemleri sürerken, rektör danışmanlığı görevine atandığı belirtilen eski Denizli Belediye Başkanlarından Ali Aygören’in oğlu  DEVA Partisi kurucu üyesi Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlisi Oğuzhan Aygören atamayı kabul etmediğini belirtti. Aygören şunları kaydetti: “Bana girişimcilikten sorumlu rektör danışmanlığı önerisi geldiğinde birçok kişi ile görüştüm, istişare ettim ve nihayetinde rektöre önce Senato ve ÜYK üyeleri ile iletişim kurmasını ve sonrasında rektör yardımcılarını belirlemesini önerdim. Benim bir ünvana ihtiyacım olmadığını, zaten Girişimcilik Merkezi Müdürü olarak okulda bu alanda çalışmalar yaptığımı ve Boğaziçi’nin girişimcilik alanında öncü rol üstlenmesi için her zaman olduğu gibi elimden geleni yapmaya devam edeceğimi ilettim. Bu kadar şeffaf ve samimi bir iletişimle diyalog kurmaya devam ederken bugün sürpriz bir şekilde rektör danışmanlığı görevine atandığımı öğrendim. Kendisinin de aynı şeffaflıkta hareket etmesini beklerdim. Boğaziçi, bu ülkenin en değerli beyinlerini yetiştirme sorumluluğu ile sıradanlaşmayı hak etmeyen çok özel bir yerdir. Gülse Birsel’in 2017 mezuniyet konuşmasında söylediği gibi bizim Türkiye’yi koskoca bir Boğaziçi yapmaya ihtiyacımız var. Ancak Boğaziçi’ni küçük Türkiye yaptığımızda hepimiz kaybederiz. Ayrıştırıcı ve hedef gösterici mesajlar, bugün üniversite ve çevresinde polis baskısıyla gerçekleşen olaylar, öğrencilerimize güvenlik görevlilerinin müdahalesi kabul edilebilir değildir. Tüm bu sebeplerle, bu atamayı kabul etmemin mümkün olmadığını tüm kamuoyu ile paylaşmak isterim.”

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.