Haberci Kuş

DENİZLİ’DE SUYA %20 ZAM

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı birleşiminde içme suyu fiyat tarifesi görüşüldü. Yapılan görüşmeler sonucunda 23’e red 43 kabul oyla içme suyunun metreküpüne yüzde 20 oranında zam yapıldı.

DENİZLİ’DE SUYA %20 ZAM
283
17 Temmuz 2019 - 2:27

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi Temmuz ayı birleşiminde Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü Ücret ve Tarifeler Listesi görüşüldü. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın başkanlık yaptığı oturumda, suya yüzde 20 zam yapılması kararı çıktı. Alınan zam kararı ile birlikte konutlarda suyun metreküp fiyatı 3,50 lira oldu.

3 YILDIR ZAM YAPILMIYORDU

Toplantıda daha sonra Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü Ücret ve Tarifeler Listesinde yer alan suya yüzde 20 oranında zam meclis üyelerinin oylamasına sunuldu. Yapılan oylama ile birlikte 23 red 43 kabul oyu ile Denizli’de içme suyuna yüzde 20 oranında zam yapıldı. Hiç bir belediye başkanının suya zam yapmak istemediğini ama bunun maliyetleri karşılaması açısından önemli olduğunu belirten Başkan Osman Zolan; “Denizli’de 3 yıldır içme suyuna zam yapılmıyordu. Artan maliyetler ve suya ulaşma konusunda önemli sıkıntılar yaşanıyor. Bunun için bu zammı yapmamız gerekiyor. Bazı illerde bu sebeplerden dolayı su verilemiyor, biz Denizli olarak bu duruma düşmeyeceğiz. Şuandan emin olun ki vatandaşımızın bütçesini etkilemeyecek bir oranda artışı yaptık” dedi.

kaynak hizmet gazetesi

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.