Haberci Kuş

DENİZLİ’DE OKUL MALZEMELERİ SATAN ESNAF ZARARDA

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de okul mazlemesi, forma, çanta, kırtasiye malzemeleri satan esnafın sorunlarını yerinde dinledi.

DENİZLİ’DE OKUL MALZEMELERİ SATAN ESNAF ZARARDA
324
26 Eylül 2020 - 4:23

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; Kaleiçi-Bayramyeri, Saltak, Çaybaşı ve Pamukkale Üniversitesi yerleşke yakınındaki Kınıklı esnafının üniversite ve okulların yüz yüze eğitime başlamaması nedeniyle yaşadıkları sorunları ve talepleri dinledi. Esnafın talepleri, CHP milletvekilleri tarafından raporlandırılarak Genel merkeze iletilecek.

ESNAF, OKULLARIN TÜM TEDBİRLER ALINARAK AÇILMASINI TALEP EDİYOR

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca tüm esnafın okulların açılmamasından dolayı sıkıntı yaşadığını, kredilerini ödemekte zorlandığını, erteleme beklediğini dile getirdi. ’Okulların açılmamasından esnafımız olumsuz etkilendi. İşyerlerinin çoğu kapanmış, kredi çeken esnafımız, kredisini ödeyemeyecek durumda… Esnafın halini görmezden gelemeyiz.  Devletin kendi alacağından fedakarlık yapması gerekir.’ dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca özellikle okul malzemeleri ve kıyafetleri satan esnafın durumuna dikkat çekti ve ‘Okul malzemeleri, kırtasiye ve kıyafet satan esnaf okulların açılmamasından iki kat fazla etkilendi. Tek bir forma satışının ardında 12 alt sektör ve çalışanı var. Mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyorlar.’ Dedi.

‘BİZİ ÇOK SIKINTILI GÜNLER BEKLİYOR’

Denizli’de 200’ün üzerinde devlet okulunun formalarını satan esnaf ise isyan etti. ‘Milli Eğitim Bakanlığı, hep okullar açılacakmış gibi açıklamalarda bulundu. 3. Aydan beri tüm okul formalarının üretimini yaptık, teminini sağladık, mağazamıza getirdik. Bugün geldiğimiz noktada normal zamandaki işlerimizin ancak %5’ini yapabildik. Normal zamanda günlük 600-700 civarı müşteri gelirdi. Şimdi toplasan 10 müşteri ancak geldi. Hazırladığımız ürünlerin hepsi elimizde kaldı. 9.aydan itibaren sıralı çeklerin ödemesi var. Bu çekleri ödememiz mümkün değil.   Bunun iki çözümü var. Ya okullar açılacak ya da çek, vergi ve kirada finansman destek sağlanacak. Bunlar yapılmazsa bizi çok kötü, çok sıkıntılı günler bekliyor. ‘dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.