DENİZLİ'DE İSTANBUL GİRLS RÜZGAR GİBİ ESTİ

Denizli'de yaptığı birçok etkinlikle adından sıkça bahsettiren Re Majör Restaurant cumartesi gecesinde yine konutlarına eşsiz bir müzik ziyafeti yaşattı.İstanbul Girls Orchestra grubunu sahnesinde ağırlayan Re Majör Restaurant farkını ortaya koymaya devam ediyor.

  • 16 Ekim 2021 - 18:28
  • 1511

Dokuz kadın müzisyenden oluşan İstanbul Girls Orchestra, Denizli'de unutulmaz bir cumartesi gecesi yaşattı. Arabesk fantezi türünde müzikler ile başlayan gece, hareketli Türk Halk Müziği şarkıları ile şenlendi. Kendilerine has tarzlarıyla şarkıları yorumlayan kadın müzisyenler dinleyicilerinden tam not almayı başardı. 


İstanbul Girls Orchestra vokalistleri, Denizli'de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirirken; “Daha önce hiç bu kadar müziğe ve eğlenceye duyarlı bir kitleyle bir araya gelmemiştik. Bu nedenle Denizli'de olmaktan çok mutluyuz” dediler.


İki vokalist, yedi enstrümanistten oluşan İstanbul Girls Orchestra grubu, beğenilen şarkıların yepyeni yorumlarını Denizli’de müzikseverlerle buluşturdular. Tamamı kadın müzisyenlerden oluşan grubun, yerli ve yabancı şarkıları kanun, darbuka, klarnet, keman gibi sazlarla alaturka tarzda yorumladığı bu eşsiz geceyle, Denizli’de bir ilki Re Majör farkıyla yaşadı. Sweet Dreams, Boş Vermişim Dünyaya, Gülbahar, Venüs ve Awara Hoon ve Bambaşka Biri gibi şarkılara kendi tarzlarıyla yorumlayan İstanbul Girls Orchestra, haftanın yorgunluğunu tek bir gecede silmeyi başardı. 


Pandeminin yaralarını sarmaya devam ettiklerini dile getiren Re Majör Restaurant işletmecisi Rahmi Em; “Zor bir süreci geride bırakıyoruz. Artık pandeminin  yaralarını sarma zamanı geldi. Fakat bu süreçte de asla kaliteden ödün vermeyeceğiz. Bu cumartesi gecesi bizleri yalnız bırakmayan İstanbul Girls Orchestra ekibine teşekkürü bir borç bilirim. Bizlere unutulmaz bir gece yaşattılar. Bizler de Denizli halkının müziğe, eğlenceye, sanata doyacağı geceleri tekrar yaşatmaya devam edeceğiz.  Ayrıca bir teşekkürüde personelime  etmek istiyorum. Mutfakta çalışan usta şeflerimizden garsonumuza, güvenlik personelimizden komilerimize kadar tüm fedakar çalışanlarımıza da bu gece için teşekkür ediyorum” dedi. 
Haber Foto Galeri