Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

DENİZLİ’DE İLK KORONAVİRÜS AŞISI YAPILDI

Denizli il sağlık müdürü Berna Öztürk, Denizli’de ilk koronavirüs aşısını yaptıran kişi oldu.

DENİZLİ’DE İLK KORONAVİRÜS AŞISI YAPILDI
14 Ocak 2021 - 7:50

Denizli’de ilk koronavirüs aşısı yapıldı. Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Denizli’de ilk aşı yaptıran kişi oldu. Denizli Devlet Hastanesi C Blok tamamıyla aşı çalışmaları için düzenlenirken sağlık çalışanları da aşı olmaya başladı. Aşı olduktan sonra Denizli basınıyla bir araya gelen Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, Denizli’de bulunan tüm sağlık çalışanlarımız için gerekli aşılama çalışmaları bugün sabah itibariyle başlamıştır. Randevu sistemiyle yapılan aşılar için mobil uygulama olan “AŞILA” programını telefonunuza yükleyerek sizlerde sıra alabilirsiniz dedi.

Denizli’de aşı için hazırlıkların tamamlandığını ve Bakanlığın belirlediği gruplamalar baz alınarak önce sağlık çalışanlarına olmak üzere sistemli şekilde aşı çalışmasının bugünden itibaren başladığını belirten İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk “Sağlık Bakanlığımızın talimatlarının ardından Denizli’de tüm hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Bugün itibariyle sağlık çalışanlarımız sabah saat 08:00’den itibaren aşılarını olmaya başladılar. İlimizde 17 bin sağlık çalışanımız var. Bütün hastanelerimiz, kamu hastaneleri, özel hastaneler, Pamukkale Üniversitesi Hastanemiz, aile sağlığı merkezlerimiz, bütün eczaneler ile muayenehanelerde sağlık alanında çalışan ve gönüllü olan herkes aşısını olacak. Ben de bugün aşımı oldum. Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Bulaşıcı hastalıklardan korunmanın tek bir yolu vardır, o da aşılanmadır. Ben buradan tüm sağlık çalışanlarımıza sesleniyorum; mutlaka aşımızı olalım, çünkü koronavirüsten kurtulmak için başka bir yolumuz yok. İnşallah aşı ile hepimiz bağışıklığımızı kazanacağız. Sağlık çalışanlarımızın ardından Bakanlığımızın programı dahilinde yine bazı kamu görevlilerimiz, huzur evinde ki yaşlılarımız, 65 yaş üstü vatandaşlarımız, kronik hasta olup 65 yaş altı olan kişiler ve bu grupların dışında ki herkes ivedilikle aşılarını olacaktır. Tüm aşı tedariki Bakanlığımızın verdiği şekilde tamamlanmıştır. Denizli olarak sağlık çalışanlarımıza aşılama çalışmalarımızı 5 günde bitirmek gibi bir hedef koyduk, bütün hazırlıklarımızı buna göre yaptık. Öncelikle randevu ile aşılama yapıyoruz, fakat özel hastanelerimiz ve Üniversite hastanesinde randevu dışında da sağlık çalışanlarımıza aşılama yapıyoruz. Tüm personelin TC kimlik numaraları, Bakanlığımız tarafından tanımlı olduğu için, kimlik numarası üzerinden kişinin bir sağlık çalışanı olduğunu görebiliyoruz. Sistem üzerinden aşının barkodu ile bu TC kimlik Numarasını eşleştirerek hangi aşıyı, hangi sağlık çalışanımıza yaptığımızı bilecek kadar detaylı ve çok sistemli şekilde Bakanlığımızın ‘aşıla’ uygulaması üzerinden aşılama çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Son uygulanan yasaklar, tedbirler ve vatandaşların bu tedbirlere uyması ile birlikte vaka sayılarının oldukça azaldığını dile getiren İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “Tabii ki vaka sayılarının azalması, tedbiri elden bırakacağımız anlamına gelmemeli, koronavirüsten kurtulduk diyene kadar tüm vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik konusunda ki tedbirleri bırakmamalarını istiyoruz” diyerek uyarıda bulunmayı da ihmal etmedi.

 

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.