Haberci Kuş

DENİZLİ ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİMDE SEVİYE ATLATIYOR

Denizli Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın başlattığı sosyal sorumluluk ve eğitim projeleri devam ediyor. Ocak yeni bir kurs ile adeta eğitimde seviye atlatıyor.

DENİZLİ ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİMDE SEVİYE ATLATIYOR
481
22 Haziran 2020 - 13:12

Murat Aydınlı’nın başkanlığa  gelmesinin ardından özellikle eğitim faaliyetlerine büyük önem veren Denizli Ülkü Ocakları şimdi de çağımızın en büyük teknolojilerinden olan robotik kodlama kursu açıyor.

Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, “Şuan üzerinde çalıştığımız robotik kodlama ve teknoloji atölyemiz bir  ay içerisinde Ocak binamızda faaliyete girecektir. Konunun uzmanı  hocamız Ömer Boyacı ve teknoloji biriminde görevli başkanlarımızın dersler vereceği bu atölyede ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören kardeşlerimiz robotik kodlama alanında kurslar alacaklardır” dedi.

Türkiye’yi süper güç yapma konusundaki ideallerinin olduğunu kaydeden Aydınlı, “Bizim liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin çizdiği, bir vizyonla önümüzde bir hedefimiz var. 21’inci asrı Türk asrı yapma iddia ve idealimiz var. 2023 yılında Türkiye’nin kuruluşunun, Cumhuriyetimizin ilanının 100’üncü yıl dönümünde Türkiye’yi lider ülke yapma hedefimiz var. Tabi ki bunların altını doldurmamız lazım. Bunları; ilimle, teknolojiyle,  yapacağız. ‘Biz, geleceğin Türkiye’sini Ülkü Ocaklarında kodluyoruz’ diyerek  Ocağımızda  robotik kodlama kursu açıyoruz. Şimdiden ocağımıza hayırlı olsun. Emek veren, yardımcı olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

ROBOTİK KODLAMA NEDİR?

Kodlama, aslında bir robotun veya bilgisayar programının okuyabileceği ve yürütebileceği yazılı talimatlardır. Bir robot aracılığıyla tamamlanması istenen görevi belirlemeli, bunun gerçekleşmesi için kodu tasarlamalı ve ardından sonucu görmek için robota göndermelisiniz. Robotik kodlama, bireylerin görev tamamlanana ve robotun hareketleri başlangıçta amaçlandığı gibi gerçekleştirilinceye kadar, deneme yanılma yoluyla düşünmelerini gerçek bir şekilde görmelerini sağlar.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.