Haberci Kuş

DENİZLİ GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN KINAMA

Haliç Üniversitesi tarafından TSYD’ye ait olan İstanbul Levent’teki spor salonuna baskın düzenlenerek kapalı olan spor salonlarının kapı kilitleri kırıldı. TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir olayı sosyal medya hesabından duyurdu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti de olaya sessiz kalmayarak tepki gösterdi.

DENİZLİ GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN KINAMA
57
10 Ağustos 2020 - 7:48

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir sosyal medya hesabından baskın haberini duyurarak “4 aydır TSYD’ye bir kuruş kira ödemeyen Haliç Üniversitesi bu yetmezmiş gibi bugün 10 kişilik güvenlik ekibiyle Levent tesislerine bir baskın düzenlemiş ve pandemi nedeniyle kapalı olan spor salon kapısının kilitlerini kırmıştır. Türkiye Spor Yazarları Derneği İstanbul’un göbeğinde dağ kanunu uygulamaya kalkan Haliç Üniversitesi ve adamları karşısında asla sessiz kalmayacaktır. Meslektaşlarımızı, üyelerimizi ve ülkedeki tüm medyayı göreve davet ediyoruz” dedi.

KARAÇAY: “BASKINI KINIYORUZ, TSYD BAŞKANI’NIN YANINDAYIZ!”
Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhammet Karaçay, Haliç Üniversitesi tarafın TSYD’ye yapılan baskını kınayarak “İstanbul’un göbeğinde dağ kanunu uygulamalarını anımsatan baskını şiddetle kınıyoruz. Bu baskına karşı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu, Gazeteciler Cemiyetleri Federasyonlarını, Tüm Gazeteciler Cemiyetlerini tepki göstermeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. TSYD Başkanı Oğuz Tongsir’in yanında olduklarını belirten Karaçay: “Bu tür baskınlar asla karşılıksız kalmamalıdır. O nedenle tüm basın kuruluşlarımızı baskına tepki göstermeye ve TSYD Genel Merkezinin yanında olmaya davet ediyoruz” sözleriyle basın kuruluşlarını dayanışmaya ve gerçekleşen baskına karşı tepki göstermeye çağırdı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.