Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

DENİZİ OLMAYAN DENİZLİ’YE TERSANE AÇTI

Denizlili genç girişimci Hasan Kocabıyık denizi olmayan Denizli’ye tersane açtı, özel tekne ve yat üretimine başladı.

DENİZİ OLMAYAN DENİZLİ’YE TERSANE AÇTI
23 Ocak 2021 - 8:52

Sanatçı menajerliği yapan Kocabıyık pandemi döneminde 1,1 milyon Euro yatırım yaparak 3 bin metrekare kapalı alanda imalat yapıyor. Üretilen tekneler 210 kilometre uzaklıktaki Göcek’te suya indirilecek. Üretim için kent dışından ustalar getiren Kocabıyık, “Merakla başladı. Yatırıma dönüştürelim istedik. Ben burada olmamı sektöre anlatabiliyorum ama Denizli’ye anlatamıyorum. Şüphe ile bakıyorlar” diye konuştu. Genç girişimci Hasan Kocabıyık denizi olmayan Denizli’ye tersane açtı. Oğlunun adını taşıyan Arsen Lorenzo Denizcilik şirketini kuran Kocabıyık, Bozburun’da bir mobilya üretim atölyesini satın alıp tersaneye çevirdi. 3 bin metrekare kapalı alanda özel sipariş tekne ve yat üretimine başlayan Kocabıyık, üretim aşamasındaki 22 metrelik özel tekneyi Hırvatistan’da bir turizm firmasına kiralamayı planlıyor.

ORTAKLIK YÜRÜMEDİ DENİZLİ’YE TAŞINDI

Daha önce Marmaris’te bir tersanenin ortağı olan Kocabıyık ortaklık yürümeyince tersanesini Denizli’de açma kararı aldı. İstanbul’da tekne üretiminde deneyimli çalışanlar ile Denizli’de mobilya sektöründeki ustalardan 17 kişilik bir ekip kuran Kocabıyık lamine malzemeler ile tekne üretimine başladı. Toplam 1,1 milyon Euroluk yatırım yapan Kocabıyık yıl sonuna kadar yatırım miktarının 2 milyon Euroyu bulacağını söyledi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.