Haberci Kuş

CHP’Lİ VEKİL POLİS MÜDAHALESİNİN ORTASINDA KALDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, ODTÜ’de gerçekleştirilen KYK eylemine katılarak öğrencilere destek verdi. Polisin müdahale ettiği eylem sırasında Karaca arbede arasında kaldı.

CHP’Lİ VEKİL POLİS MÜDAHALESİNİN ORTASINDA KALDI
240
08 Temmuz 2019 - 12:03

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, ODTÜ’de gerçekleştirilen KYK eylemine katılarak öğrencilere destek verdi. Polisin müdahale ettiği eylem sırasında Denizli CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca  arbede arasında kaldı.

Polisin öğrencilere müdahalesinin ardından ağaçların kesimine başlandı. Kesim devam ederken, inşaatın ruhsatsız yapıldığı gerekçesiyle mühürlemeye gelen Çankaya Belediyesi yetkilileri polis tarafından içeri alınmadı.

Eylemler devam ederken içlerinde Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, diğer milletvekilleri, akademisyen ve öğrencilerin bulunduğu guruba polisin gazlı müdahalesi gerçekleşti. Milletvekili Karaca “Öğrenciler içeride, bizlerin de içeriye girmesi engelleniyor. Ancak şunu ifade etmek isterim ki, ODTÜ’deki diğer binalarında ruhsatsız olduğu, hukuksuz bir şekilde burada inşaatın başlayacağı iddiası ile bugün burada öğrencilere ve öğrencilerin bulunduğu alana müdahale edilmek isteniyor. Biz de öğrencilerimizle birlikte alandayız. Hocalarımız da burada. Öğrencilerin zarar görmemesi adına, ODTÜ’deki Kavaklık’ın zarar görmemesi adına, hukuksuzluğa dur diyebilmek için, “Ruhsatsız inşaat yaparım” inadının karşısında öğrencilerimizle buradayız” ifadeleriyle alandan son durumu bildirdi.

ODTÜ’de yaşanan durumla ilgili “Burası kadastral parsel olduğu için belediye tarafından ruhsat alması mümkün değil. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan da, İl Müdürlüğü’nden de inşaat için herhangi bir ruhsat yok. ODTÜ’de mimar yetişir, ODTÜ’de mühendis yetişir. Bu insanlara öğretilen uygulanmıyor. Deniyor ki “Ruhsat almak zorunda değiliz” Böyle bir anlayış ODTÜ’lü olmanın önündeki tüm onurlu duruşları yok ediyor. “Biz ruhsatsız kaçak bir inşaatın polis zoruyla başlatırız” deniyor. Bugünkü manzara tamamen bu şekilde.” sözlerini kullanan Karaca alanda beklemeye devam ediyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.