Haberci Kuş

CHP’Lİ GENÇ BAŞKANDAN SOYLU’YA HİKAYELİ GÖNDERME

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Gençlik Kolları üyesi Mutlu Yıldırım’ın, tutuklu bulunduğu cezaevindeki açlık grevinde hayatını kaybeden Ebru Timtik’e ilişkin paylaşımına tepki göstererek: “30 Ağustos’u bize değil CHP Gençlik Kollarına anlatın” paylaşımında bulunmuştu. CHP Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, Yıldırım’a destek çıkarak, Bakan Soylu’ya sert bir dille yüklendi.

CHP’Lİ GENÇ BAŞKANDAN SOYLU’YA HİKAYELİ GÖNDERME
1.247
30 Ağustos 2020 - 13:29

Sayın Soylu’nun 30 Ağustos’u bize değil CHP Gençlik Kollarına anlatın sözlerini şaşkınlıkla izledik. Kendisini bu sözleri nedeniyle kınıyoruz diyen CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, Haberci Kuş’a yaptığı açıklamada Soylu için: “Siz bize 30 Ağustos’u öğretmeyi bırakın biz size bakanlık nasıl yapılır onu anlatalım” dedi.

Odabaşıoğlu Soylu’nun pandemi sürecinde yaptığı bakanlık göreviyle sınıfta kaldığını kaydetti. “Beceriksizlerle doldurduğunuz makamları ve haksız torpillerinizi anlat anlat bitiremeyiz” diyen Odabaşıoğlu; “Ben size bakanlık görevi nasıl yapılır anlatayım. Size tarihimizden güzel bir örnek vererek makamınızda görevinizi nasıl bir liyakat ile yapmanız gerektiğini hatırlatayım” dedi.

CHP’li genç başkan Odabaşıoğlu açıklamasına eski milli eğitim bakanı Hasan Ali Yücel’in bir hikayesini anlatarak devam etti…

“Sizlere adam gibi bir bakanın hikayesini anlatayım. Belki örnek alırsınız…

Can Yücel ve yakın arkadaşı Gazi liseyi başarıyla bitirirler.

İkisi de eğitimlerine yurt dışında devam etmek istemektedir ve beraber dönemin Milli eğitim bakanını ziyarete giderler.

Bakanın elini öptükten sonra otururlar ve Can lafa girer:

”Babacığım biliyorsun okulumuzu her ikimiz de başarı ile bitirdik. Ve bir yıldır para biriktiriyorduk. Eğer senin de iznin olursa Bakanlığın bursundan yararlanıp Amerika’ya okumaya gitmek istiyoruz.”

Bakan küçük bir sessizlikten sonra ” Oğlum biraz dışarı çıkar mısın? Bizi arkadaşınla bir iki dakika yanlız bırak” der.

Oğlu dışarı çıktıktan sonra Gazi’ye:

” Bak evladım,ben sizler gibi başarılı öğrencilerin yurt dışında öğrenim görmesini her zaman desteklerim. Fakat bir bakan olarak oğluma burs verirsem, bunu başkaları farklı değerlendireceklerdir. Bu yüzden sadece sana burs vereceğim. Gerekli işlemlerin yapılması için talimatı veririm az sonra.

Bu olaydan sonra Gazi İsviçre’ye gider ve Can Türkiye’de kalır…

Umarım bu hikaye sizlere örnek olur. CHP Gençlik kollarını hedef almak yerine görevinizi layıkıyla yapmak için çaba gösterirsiniz” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.