Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

CHP’DEN İSTİFA EDİP MEMLEKET HAREKETİNE GEÇTİLER

Cumhuriyet Halk Partisi üyesi yaklaşık 180 genç partilerinden istifa ederek Memleket Hareketine geçtiklerini Delikliçınar Meydanında yaptıkları açıklama ile duyurdu. Gençler adına açıklama yapan önceki dönem Pamukkale Gençlik Kolları Başkanı Numan Bozca “Kuvayi Milleyecilerin yolunda iktidar olacağız” dedi.

CHP’DEN İSTİFA EDİP MEMLEKET HAREKETİNE GEÇTİLER
21 Mart 2021 - 18:33

Muharrem İnce’nin Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifası ile ivme kazanan partileşme süreci kapsamında yaklaşık 180 genç partilerinden istifa ederek Memleket Hareketine geçtiklerini açıkladılar.

Bugün yaptıkları basın açıklaması ile ayrılış süreçlerini ve gerekçelerini aktaran gençler kısa süre içerisinde örgütlenme süreçlerini tamamlayacaklarını belirttiler.

İstifa ederek Memleket Hareketine geçen ekip adına basın açıklamasını okuyan Numan Bozca parti içerisinde rahatsız oldukları konulara değinirken, yerlerinin asla cumhur ittifakı olmadığını beyan etti.

Kısa süre içerisinde örgütlenme süreçlerini tamamlayacaklarını aktaran Bozca “Atatürk’ün ışığında, Kuvayi Milleyecilerin, Hasan Tahsinlerin, Sütçü İmamların, Kara Fatmaların, Uğur Mumcuların ve Ecevitlerin yolunda iktidar olacağız” diyerek parti kurma sürecindeki iddialarını dile getirdi.

Bozca süreç boyunca sadece Millet İttifakından 500’e yakın istifa gerçekleştiğini ve tamamının Memleket Hareketine geçtiğini söyledi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.