Haberci Kuş

CHALLENGE ZAMANI

CHALLENGE ZAMANI
Gizem Özlü
Gizem Özlü( ozlugizem1989@gmail.com )
295
23 Ekim 2019 - 9:58

Günümüz sosyal medyasının  bazen garip, bazen tehlikeli bazen ise faydalı kullanımlarından birisi olan challengelara dikkat çekmek istiyorum.  Gerek sosyal sorumluluklar, gerek daha fazla insana daha kaliteli şekilde ulaşılan güzel durumlar olsun challengeların doğru kullanımla ne kadar keyifli ve etkili olduğu açık.

Peki nedir bu challenge?

Sosyal medyanın bir çeşit hodri meydan, daha iyisini yapan varsa buyursun! Deme şekli!

Bu akıma kapılıp çevremizdeki insanlarla mini bir challenge yapalım. Mutluluk hormonlarını yükselterek tazelenmek, biraz daha sakin nefes alarak hayata devam ederken küçük bir mola vermek için;

1.gün : 5 dakika boyunca derin derin nefes alıp verin.

2.gün : Seçtiğiniz bir konu hakkında internette küçük bir araştırma yapıp, yakın bir arkadaşınızı bu konu hakkında bilgilendirin.

3.gün : Yapmayı çok istediğiniz bir şeyi sanki yarın yapacakmışçasına planlayın. Mümkünse yazılı bir şekilde yapın ve atın cüzdanınıza J

4.gün : Uzun zamandır evinizde olan ama asla kullanmadığınız bir şey bulun,  dönüştürün ya da bağışlayın.

5.gün : Bir konuda yardım isteyin, yardıma ihtiyacınız olmasa bile!

6.gün : Bir şey itiraf edin, yakın ya da eski zamandan… İster konuşarak, isterseniz yazın bir kağıda herhangi bir yere bırakın.

7.gün : Gün boyu iletişim kurduğunuz insanların gözlerine bakarak konuşun.

Hafta sonunda meydan okuduğunuz kişiyle her bir günü detaylıca karşılaştırmak size iyi gelecek!

Bir haftalık olan bu meydan okumadan sonra hissettikleriniziozlugizem1989@gmail.com ‘a mail atabilirsiniz.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.