ÇAMELİ'YE FASLI GELİN

Denizli'nin Çameli İlçesi’nde tekstil işçisi Beytullah Türk(23), bir arkadaşı aracılığı ile tanıştığı Faslı Yasemin Benja (23) ile memleketinde evlendi. Koronavirüs nedeniyle düğün yapamayan çift 6 ay sonra düğün töreni düzenledi.

  • 12 Temmuz 2021 - 18:50
  • 1220

Beytullah Türk, 1 yıl önce arkadaşı vasıtasıyla tanıştığı Faslı Yasemin ile uzun süre whatsapptan görüşmeye başladı. Türk, Fasça bilmemesine rağmen telefondaki çeviri programı aracılığı ile Yasemin Benja ile görüşmeyi sürdürdü.

Yasemin ile arkadaşlığı aşka dönüşen Beytullah Türk, evlilik teklif etmeye kara verdi.  Teklife olumlu cevap alan Türk, 6 ay önce Faslı aşkı ile nikah kıydırdı. Ancak genç çift koronavirüs tedbirleri nedeniyle düğün merasimi yapamadı.

Genç çift normalleşme sürecinin ardından, Çameli İlçesi İmamlar Mahallesi’nde gecikmiş olsa da düğün töreni düzenledi. Geçtiğimiz hafta sonu düğün merasimi gerçekleştiren genç çift, doyasıya eğlendi.

Damat Beytullah Türk, gelin arabası olarak süslediği kendi aracının arkasına, “Türkiye’de bulamadım, Fas’tan aldım” ilginç notu yazdırarak “Mutluyuz” ifadesine yer verdi.

Öte yandan Faslı gelinin Türkçeyi öğrendiği ve Türk örflerine çabuk ayak uydurduğu belirtildi.

Şeniz Doğan