Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

ÇAMELİ’DE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ

ÇAMELİ’DE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
24 Şubat 2021 - 10:38

Çameli Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen eğitim Afet ve acil durum anında ilk 6 saatin önemi, ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak afet öncesi, afet sırası ve afet sonrası yapılması gerekenler, afet sonrası ilk 72 saat, yaşam çevremizdeki riskler ve risklerin azaltılması, yardım ekipleri ulaşana kadar acil ihtiyaçlarınızı ve değerli evraklarınızı saklayacağınız bir Afet ve Acil Durum Çantası hazırlamanın önemi, Tahliye ve Toplanma Alanları, Deprem Sigortası yaptırmanın önemi, Aile Afet ve Acil Durum Planı, Bina Güvenliği, Sivil Savunma konularında ve AFAD Gönüllülük Projesi hakkında katılımcılar bilgilendirilmiştir. Eğitime Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün ve Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’da katıldı.

2021 Yılını Türkiye’de Afet Eğitim Yılı İlan Edildiğini belirtikten sonra, “Afetten önce neler yapmamız lazım, riskleri nasıl azaltmalıyız, hangi tedbirleri almalıyız, afet anında ve sonrasında neler yapmalıyız?” sorularının cevaplarını teknik yönleri ile birlikte cevaplandırdılar.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.