Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

CAHİT ÖZKAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!

Halkın Kurtuluş Partisi, Hamza Yerlikaya’nın sahte lise diplomasını savunan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

CAHİT ÖZKAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU!
31 Aralık 2020 - 11:23

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP milletvekili ve eski güreşçi Hamza Yerlikaya’nın lise diplomasının sahte olduğuna dair 2001 tarihli mahkeme kararını Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları ortaya çıkarmıştı.

Hamza Yerlikaya’nın milletvekili olduğu dönemde aldığı maaşları da dâhil, tüm eski milletvekili kazanımlarının ve ayrıcalıklarının iptal edilmesi için HKP avukatları TBMM başkanlığına dilekçe ile başvurduğu gün TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmelerde tartışma yaşanmış AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Yerlikaya’nın sahte diplomasını elinde sallayarak, “Gurur duyduklarını” dile getirmişti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

HKP avukatları, bu kez Cahit Özkan’ın konuşması hakkında, “Suçu ve Suçluyu Övme” suçunu işlediği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

CUMHURİYET SAVCILARI SORUŞTURMA BAŞLATMALI:

“Kendisine bu kadar “kallavi” sıfatlar yükleyen bir kişinin kesinleşmiş yargı kararıyla suçu kanıtlanmış Hamza Yerlikaya’yı ve işlediği sahte diploma kullanma suçunu övmesi kabul edilemez. AKP iktidarı ileri gelenleri kendilerini yasa ve hukuk üstü kabul etmekte, işlerine gelmeyen mahkeme kararlarını tanımamaktadırlar. Cumhuriyet Savcıları yasal bir zorunluluk olan görevlerinin gereğini kendiliğinden yaparak soruşturma başlatmalı ve şüphelinin cezalandırılması için işlem yapmalıydılar. Ne yazık ki bu görevlerini yerine getirmemişlerdir. Bu nedenle işbu suç duyurusunda bulunmak durumunda kaldık.”

MECLİS’E BİR AN ÖNCE FEZLEKE GÖNDERMELİ:

Suç duyurusunun ardından HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Sait Kıran Ankara Adliyesi önünde açıklama yaptı. Kıran, “Umuruyoruz ki Cumhuriyet Savcıları yasal görevlerini, yükümlülüklerini hatırlar ve bu kişi hakkında gerekli soruşturmayı başlatmak için Meclis’e bir an önce fezleke düzenleyip gönderir” dedi.

Kıran özetle şu ifadelere yer verdi:

HAKSIZLIKLARA KARŞI MÜCADELE ETMEKTEDİR:

“Halkın Kurtuluş Partisi, haksızlıklara, yolsuzluklara, halka yönelik zulümlere karşı mücadele etmekte kararlıdır. Halkımızın ve ülkemizin gerçek kurtuluşunu sağlayacak gerçek Demokratik Halk İktidarının kurulması amacının gerçekleşmesi için yasal ve meşru her mücadeleyi yürütmektedir, yürütmeye devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

6 Ek

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.