Haberci Kuş

Büyükşehir’den ilçe belediyelere telekonferansla eğitim

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçenin çevre koruma, sağlık ve temizlik işleri müdürlüğünde çalışan personele yönelik “Sıfır Atık” ve “Vektörle Mücadele ve Dezenfeksiyon” konularında telekonferans yöntemiyle eğitim verdi.

Büyükşehir’den ilçe belediyelere telekonferansla eğitim
78
16 Mayıs 2020 - 22:48

Denizli Büyükşehir Belediyesi koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ilçe belediyelerine yönelik telekonferans sistemiyle eğitim programı gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nda ilçe belediyelerinin çevre koruma, sağlık ve temizlik işleri müdürlüğünde çalışan personele yönelik düzenlenen eğitim programında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık” projesi ile “Vektörle Mücadele ve Dezenfeksiyon” konuları işlendi. İlk eğitim programına Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran katıldı. Kapukıran, eğitim programını Kovid-19 nedeniyle telekonferans yöntemiyle yaptıklarını ifade ederek, sıfır atık yönetim sistemi uygulamalarının iyileştirilmesi ve yaygınlaştırılması, ayrıca sıfır atık yönetim sistemine yönelik işbirliği ve koordinasyonun sağlanmasının amaçladıklarını söyledi.

Büyükşehir’in
Kovid-19 mücadelesindeki başarısı

Gökoğlan ise, pandemi dolayısı ile
eğitimleri dijital ortamlarda yaptıklarını belirterek, sıfır atığın önemine
dikkat çekti. Gökoğlan, “Dünya üzerindeki nüfus ve yaşam standartları
artarken tüketimde de kaçınılmaz şekilde bir artış yaşanmaktadır. Kaynaklarımız
ise artan ihtiyaçlara yetişememektedir. Son yıllarda tüm dünyada sıfır atık
uygulama çalışmaları yaygınlaşmaktadır” dedi. Büyükşehir Belediyesinin
Kovid-19 ile başarılı mücadelesini anlatan Gökoğlan, “Sağlık Bakanlığı
tarafından virüsidal etkili biyosidal ürünler ile vatandaşlarımızın yoğun
olarak kullandığı cadde ve bulvarlarda dezenfeksiyon çalışmalarımızı periyodik
olarak yapmaya devam ediyoruz. Bunun yanında insan sağlığını tehdit eden
vektörlerle (sivrisinek, karasinek…vb) Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiye ettiği
ve Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı ilaçlarla mücadele ediyoruz” ifadelerini
kullandı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.