Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

BU İDDİALAR ACİLEN YANIT BULMALI!

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sorularında farklılık iddialarının bir an önce incelenerek, gerçeğin ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi.

BU İDDİALAR ACİLEN YANIT BULMALI!
24 Ekim 2020 - 7:58

Bülent Nuri Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, KPSS’ye giren adayların, kendilerine sorulan sorular ile ÖSYM’nin yayımladığı soruların birbirinden farklı olduğunu fark ederek sosyal medya aracılığıyla bu farklılıkların kapsamını ortaya çıkardığını, Gazeteci Abbas Güçlü’nün de iddiaların doğru olduğunu söylediğini belirterek, “ÖSYM’nin geçmişte yaptığı hataların sonuçlarının nelere mal olduğunu ülke olarak çok acı şekilde gördük” dedi.

Adayların, sorular ve soruların şıkları içinde birçok fark tespit ederek kitapçıklarını görmek istediklerini belirten Çavuşoğlu, ÖSYM’nin kitapçıkların ancak başvuru üzerine ve fiziksel olarak Ankara’da görülebileceğini dile getirdiğini aktardı. Çavuşoğlu, itiraz süresinin soruların yayımlanmasından önce sonlandığına dikkati çekerek, “Gençlerin geleceğini tasarlarken en önemli adımlardan biri olarak gördüğü sınavları düzenleyen ÖSYM’yi ciddiyet ve şeffaflığa davet ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

ÖSYM’nin, adayları ve öğrencileri sosyal medya adaletine mahkum etmemesi, başvuru süre ve usullerini gözden geçirmesi gerektiğinin altını çizen Bülent Nuri Çavuşoğlu, “ÖSYM, yapılan sınavlarda kitapçıkları adaylarla şeffaflık içinde paylaşmalıdır. Kişilere itirazlarının temelini oluşturacak gerekli bilgiler verildikten sonra sürelerin işletilmesi sağlanmalıdır. Soru kitapçıkları ve yayımlanan sorular arasında farklar olduğuna ilişkin iddialar bir an önce aydınlatılmalı ve gerçekliği tespit edildiği durumda hangi yolların işletileceği açıklanmalıdır. İddiaların şeffaflıkla soruşturulması, ÖSYM’nin gelecekte yaptığı sınavların güvenliği ve adalet duygusunun sağlanması için son derece önemlidir. Kamuoyuna hesap vermeyen, şeffaflıktan uzak bir anlayışla gençlerin hayatı karartılmamalı, soru işaretleri giderilmelidir.”

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.