Haberci Kuş

BU CEZA HALKIN VİCDANINDA YER BULMUYOR!

Denizli’de Bayramyeri Camisi İmamı’nın paylaşımı sosyal medyada gündem oldu. İmma hakkında açılan idari soruşturmanın sonucunda ise imam lojmanı olmayan camiden lojmanı olan 1 km ötedeki camiye alındı. Ali Osman Horzum konuyla ilgili açıklama yaptı.

BU CEZA HALKIN VİCDANINDA YER BULMUYOR!
49
14 Nisan 2020 - 14:04

Denizli’de Bayramyeri Camisi’nin imamı sosyal medyada gündem oldu. Cezalandırılması gereken imam 1 km ötedeki lojmanlı camiye alınınca halktan ve sisyasilerden sesler yükselmeye başladı. CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum konuyla ilgili basın açıklamasın yaptı.

Horzum açıklamasında  Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu Corona Virüs salgının olduğu bu dönemde en çok birliğe, beraberliğe ve yardımlaşmaya ihtiyacımız vardır. Tüm halkımızdan bu yönde bir beklenti içindeyken, inançlarımızın temsilcisi rolünde bulunan bir imamın paylaşımı bizi son derece üzmüştür” dedi.

İlçe Başkanı Horzum “Bayramyeri Camii İmamımın ahlak dışı, edep dışı, toplumu ayrıştırıcı, kin ve nefret söylemi için bir İdari Soruşturma başlattınız. Halk olarak, bu ülkede biraz adalet varsa gereği yapılır diye bekledik, beklerken de Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulmayı da ihmal etmedik. Şüphelerimiz vardı, bu söylemi yapmak için bir yerlerden güç alması gerekiyordu. Nihayet İdari Soruşturmayı tamamlamışsınız. Bizler, bir ceza verilmesini beklerken sizler bu hakaretin karşılığında ödül vermişsiniz. Lojmanı da olan, yine merkezde Kirişhane Camimize tayin etmişsiniz” dedi.

Bu uygulamanın halkın vicdanında yer bulmadığını belirten Horzum “Acaba sizlerin vicdanları rahat mı? Toplumu kin ve nefrete sürükleyen bu tür kişilere gereken cezayı verirsiniz diye düşünmek bizim hatamız olmuştur! Ama biz adalet önünde bu işin peşini bırakmayacağız. Bu konuda sizleri de rahatsız etmeye devam edeceğiz. Topluma hakaret eden kişilerin, saygın meslek ve makamlarda yeri yoktur. Ayrıca bu şahsa 657 sayılı yasanın Disiplin Hükümleri uygulandı mı? Bu konuda da kamuoyunu aydınlatmanızı bekliyoruz” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.