Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

BOZKURT GÖRDÜ VE ARTTIRDI

Denizli’nin CHP’li Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, belediye personellerinin en düşük maaş ücretinin 3.300 TL olacağını duyurdu.

BOZKURT GÖRDÜ VE ARTTIRDI
29 Aralık 2020 - 20:40

2021 yılında uygulanacak asgari ücret bekar bir işçi için net 2.825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. Asgari ücrete yüzde 21 oranında zam yapıldı. Ancak Türkiye’de birçok CHP’li belediye hükümetin belirlediği rakamdan daha yüksekte tutacağını açıkladı. Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik belediye çalışanlarının asgari ücretinin 3 bin 300 TL olarak belirlendiğini belirtti. Başkan Çelik;”Bozkurt Belediyesi olarak belediyemizde çalışan daimi, şirket ve İŞKUR’dan gelen tüm işçilerimiz arasındaki ücret farklılıklarını ortadan kaldırıyoruz. Tüm işçilerimizin asgari ücretlerini en az 3 bin 300 TL yapıyoruz. “dedi.

DAHA YÜKSEK ASGARİ ÜCRETİ NASIL ÖDÜYOR?

Başkan Çelik, hükümetin belirlediği asgari ücretten daha yüksek bir ödemeyi nasıl yaptıklarını;”Çünkü biz eşit emeğe eşit ücrete inanıyoruz. Çünkü biz onurlu bir yaşam hakkına  emeğin karşılığının ödenmesine inanıyoruz.  Peki sanayisi, turizmi, yüksek ticareti olmayan, nüfusu 12 bin 500’lerdeki küçük bir belediyede hiçbir çalışanımıza bugüne kadar hiçbir çalışanımıza tek kuruş borçlanmadan bu asgari ücreti ve yılda en az 3 ikramiyeyi vermeyi nasıl başarıyoruz? Biz üretime inanan bir belediyeyiz. Güneş enerjisi santrali kurduk, güneşten kazanıyoruz. İlçemizin dört bir yanında tarım yapıyoruz, topraktan kazanıyoruz. İş atölyesi kurup, park bahçe mobilyaları üretip emeğimizle kazanıyoruz. Biz sendikalaşmaya, örgütlenmeye, bir bütün olmaya, hakkını savunan işçiye ve hakkını veren yönetimi savunuyoruz. Biz Bozkurt Belediyesiyiz üretiyoruz, kazanıyoruz ve paylaşıyoruz. Derman olmaya geleceğiz diye söz verdik. Derman olmaya devam edeceğiz.”sözleriyle anlattı

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.