Haberci Kuş

BOYNUNA PANKART ASTI ORGANLARINI SATIŞA ÇIKARDI

BOYNUNA PANKART ASTI ORGANLARINI SATIŞA ÇIKARDI
570
27 Ekim 2020 - 12:04

Denizli’de işportacılık yapan Hüseyin Çetinkaya (38) sık sık tezgâhına el konulması nedeniyle geçinemediğini söyledi. Defalarca intiharı düşündüğünü belirten Çetinkaya son çare olarak organlarını satışa çıkardı.. Yaklaşık 6 ay önce cezaevinden izinli çıktığını söyleyen Çetinkaya, “Sabit bir işte çalışmayı denedim olmadı. 20 yıldır işportacılık yapıyorum. Defalarca tezgâhım kaldırıldı, mallarıma el konuldu. Yaşadığım kavgalar yüzünden cezaevine girdim. Şimdi çaresiz durumdayım. Organlarımı satışa çıkardım. Çünkü başka çarem kalmadı” diye konuştu.

“DEFALARCA İNTİHARI DÜŞÜNDÜM”

Cezaevinden izinli olarak çıktıktan sonra Gazi Bulvarı üzerinde erik satmaya çalıştığını fakat zabıtaların engellediğini söyleyen Çetinkaya, “Daha sonra kayısı, kiraz ve cüzdan tezgâhlarımı da kaldırdılar. Terazime el koydular. Buradaki esnaf şikayetçi değil. İşgaliye ödeyeyim diyorum kabul etmiyorlar. Belediyeye, kaymakamlığa, valiliğe dilekçe ile başvurdum. Bir sonuç alamadım. Defalarca intihar etmeyi düşündüm. Hâlâ da düşünüyorum. Kimseden para istemiyorum. Sadece çalışmama olanak verilsin yeter” ifadelerini kullandı.

PANKARTLA İSYAN ETTİ

Üzerinde ‘Mahkûmum, pandemiden dolayı izinliyim. Çaresizim. Organımı satıyorum’ yazılı pankartla yaşadıklarını protesto eden Çetinkaya, “Bizleri böyle topluma kazandıramazlar. Bizi sürekli itiyorlar. Çalışmak istiyorum müsaade edilmiyor. Ceza kesiyorlar. Kimliğimi istiyorlar, vermeyince kavga çıkıyor mahkemelik oluyoruz. Zabıta ve polisle sürekli karşı karşıya gelmekten bıktım. Küçük bir yer istiyorum. Yerimiz sabit olsun istiyorum. Organ satma olayı bir protesto. Çaresiz kaldım. Gün geçtikçe devlete borçlanıyorum. Bir başka yol varsa bana göstersinler” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.