Haberci Kuş

‘‘BİLNET PANDEMİ’’ KURULU OLUŞTURDU

Bilnet Okulları Denizli Yerleşkesi covid-19 sebebiyle yeni döneme başlarken her zaman olduğundan daha tedbirli başlanılması gerektiğini düşünerek, alınan tedbirler kapsamında hekim velileri ile bir araya geldi. Dr. Mehmet KÜTÜK ve Dr. Derman MÜFTÜOĞLU başkanlığında toplanan heyette, yemek firması yetkilisi, servis firması yetkilisi, termal kamera ve ateş ölçer firma yetkilisi ve okul yönetimi bulunmaktaydı. Toplantı, için ilk birliktelik dün gerçekleşti.

‘‘BİLNET PANDEMİ’’ KURULU OLUŞTURDU
65
08 Temmuz 2020 - 7:19

Toplantıyı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA’nın açıklamalarında belirtmiş olduğu tedbirleri açıklayarak başlatan kampüs müdürü Sayın Hatice       Tuğba YEŞİLPINAR, “Bilnet Okulları bünyesinde aldığımız kararlar oldukça titiz, tüm çocuklarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı için alınan tüm önlemler şimdiden hazır dedi. Süreci detaylandırarak, pandeminin en önemli basamağı olan okul girişlerinde ateş kontrolünün öğrencileri bekletmeden daha seri olarak yapılabilmesi adına özel yüz tanımlama özelliği olan ve kayıt yapan ateş ölçer cihazı ile kontrol yapıldıktan sonra öğrenciler girişlerini yapacak olup maskeleri okul tarafından temin edilecektir.

Sınıflara, koridorlara, giriş ve çıkışlara yakın alanlara el antiseptikleri yerleştirilecek. El antiseptiklerini yutma riskine karşı küçük öğrenciler bunları kullanırken mutlaka denetlenecek ve kokusuz olması önem arz edecektir.

Sınıf ve odalar pencereler açılarak düzenli şekilde sık sık havalandırılacak. Oturma düzeni pandemi koşullarına uygun şekilde hazırlanacaktır. Havalandırma ve ısınma sistemi de gerekli dezenfeksiyon sağlanacak şekilde koşullara uygun kullanılacaktır.

Salgın döneminde zorunlu olmayan toplu etkinlikler yapılmayacak. Yapılması gereken etkinliklerin açık alanda yapılması tercih edilecektir.

Acil durumlara karşı, okul çıkışına en yakın noktada izolasyon odası oluşturulacaktır.

Okula giriş/çıkış saatlerinde öğrenciler, velileri tarafından okul dışında teslim alınıp bırakılacaktır.

Destek personel sayısını hijyen açısından arttıran kurum, nöbetçi öğretmen sayılarını da koşullara uygun olarak arttıracaktır.

Bu süreçte hastalık belirtisi olan öğrencilerin okula gönderilmemesi konusunda velilerin gerekli hassasiyeti sağlaması önem arz edecektir.

Toplantıda konuşulan konuların büyük bir kısmını da yemek düzeni, bireysel spor faaliyetleri, taşıma sistemi vs. gibi konular oluşturdu.

Toplantının genişletilmiş 2. Oturumunun Ağustos ayı içerisinde yapılması planlandı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.