Haberci Kuş

Başkan Yılmaz: Elçibey, Türk’ün Askeri!

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av.Mehmet Ali Yılmaz,Azerbaycan Cumhuriyeti’nin 2’inci Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey’in vefatının 20.’inci yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Başkan Yılmaz: Elçibey, Türk’ün Askeri!
74
22 Ağustos 2020 - 17:29

Başkan Yılmaz:”Azerbaycan’ın Sovyet Sosyalist Cumuriyetler Birliği’nin (SSCB) dağılmasından ardından 18 Ekim 1991 tarihinde bağımsızlığını resmen ilan ettiğini dile getiren Başkan Yılmaz, Ayaz Muttalibov’un kısa süren cumhurbaşkanlığının ardından, Ebulfez Elçibey 7 Haziran 1992’de bağımsız Azerbaycan Cumhuriyeti’nin ikinci cumhurbaşkanı olduğunu söyledi.
Başkan Yılmaz mesajında, “Elçibey hayatı boyunca, Türk dünyasının birleşmesi ve kardeşliği için mücadele etti. Bu yönde ’Bütün Azerbaycan Yolunda’ isimli bir kitap dahi çıkarmıştı. İki çocuk babası olan Ebulfez Elçibey, 22 Ağustos 2000 tarihinde 62 yaşında hayatını kaybetti. Kendisini rahmetle anıyor, Türk Dünyasına vefatının 20’inci seneyi devriyesinde bir kez daha taziyelerimizi sunuyoruz” dedi.

Bu vesile ile 1918 yılında kurulan Azerbaycan Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Mehmet Rezulzade’ye, 1991 yılında Cumhurbaşkanı seçilen Ebufeyiz Elçibey’e ve değerli devlet adamı Haydar Aliyev’e Allahtan rahmet dilerken Türk devletlerinin sonsuza kadar payidar olacağını biliyorum.”Yükselen bayrak bir daha inmez!” hissiyatımız bu meyanda hareket eder ve yaşar.dedi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.