Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

BAŞKAN KEPENEK’TEN SENDİKALARA ÖVGÜ

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, sendikal çalışmaların sosyal belediyeciliğin en önemli parçalarından olduğunu söyledi. Kepenek, ‘Sendikalarımız çalışanın hakkını savunmakta ve demokrasinin güçlenmesi için önemli görevler üstlenmekte’ dedi.

BAŞKAN KEPENEK’TEN SENDİKALARA ÖVGÜ
01 Mayıs 2021 - 10:50

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek sosyal belediyeciliğin olmazsa olmazının sivil toplum kuruluşları olduğunu belirterek katılımcı belediyeciliğin önemine değindi. Sendikal çalışmaların sivil toplum kuruluşları içerisinde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Kepenek; “Gerek pandemi gerekse zorlaşan ekonomik göstergeler içinde sendikalara büyük iş düşüyor. Bizlerde Honaz Belediyesi olarak bu yılın başında personelimizin çalışma şartlarını, haklarını iyileştirmek ve korumak adına Belediye-İş Sendikası ile iki yıllık bir sözleşme imzaladık. Çalışanlarımız bu süre boyunca hem dini bayramlarda 500’er lira bayram ikramiyesi alacak, hem de 23 Nisan ve 29 Ekim’de 10’ar yevmiye desteğine sahip olacaklar. Bunun ilk çalışmasını geçtiğimiz23 Nisan’da yevmiyelerini hesaplarına yatırarak gerçekleştirdik. Yine yaklaşan Ramazan Bayramında da aynı şekilde ikramiyeleri çalışanlarımıza vereceğiz. Belediye-İş Sendikası Denizli Şubesi ile imza altına aldığımız toplu iş sözleşmesiyle, belediyemizin de bütçesini göz önüne alarak, emekçileri mağdur etmeyecek şekilde iyi niyet çerçevesinde sendikamız ile birlikte en iyi imkânları sağlamanın gayretindeyiz. Sendikal çalışmalara önem vererek destekliyoruz.” dedi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.