Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

Bahar geldi Çamelili çiftçiler iş başında

Bahar geldi Çamelili çiftçiler iş başında
01 Mart 2021 - 14:07

Karakışın sert ve uzun geçtiği Çameli’de çiftçiler ilkbaharın gelmesiyle birlikte tarlalarını sürmeye başladı.

Tarlaların sürülmesi için tam zamanı olduğunu anlatan İmamlar Mahallesinden Burhan Sönmez Bir yandan sürüm devam ederken bir yandan da tarlalarımızı ekim için hazırlıyoruz. Benim arazim dik ve yamaçta olduğu için karasabanla tarlamı sürüyorum herhangi bir araç giremiyor   15 yaşımdan beri eşşekler ve öküzlerle  ile çift sürüyorum. Bu arazide traktörün çift sürmesi imkansız. Bu nedenle karasabana bağladığımız büyükbaş hayvanlarımız bizim hayatımızın vazgeçilmezi. Onları gözümüz gibi bakıyoruz Mart ve Nisan yağmurları ürünlerimizin yetişmesine olumlu katkı sağlaması için sürüm, gübreleme ve ürünlerin toprakla buluşturulmasının tam zamanı dedi

Çameli İlçemizde yaz mevsiminin kısa sürmesi nedeniyle tam tarla zamanı. Bir an önce tarlaların sürülerek ekim için hazırlanması şart. Yoksa ürün almakta zorlanırız” dedi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.