BAĞIMLILIKLA MÜCADELE MERKEZİ UYUŞTURUCUYA KARŞI SAVAŞACAK!

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, her yıl 1-7 Mart tarihlerinde kutlanan Yeşilay Haftası nedeniyle “Gençler bizlerin geleceğimiz. Onları her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaya çağırıyorum” dedi. İlçeye kurulacak Bağımlılıkla Mücadele Merkezi’nin önemine dikkat çekti.

  • 01 Mart 2024 - 19:00
  • Son Güncelleme : 01 Mart 2024 - 19:03

Cumhur İttifakı’nın Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, Yeşilay’ın kuruluşunun 104. yılını kutlarken önemli bir soruna parmak bastı. Ak Partili Pekdemir, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak durmaya çağırıp, “Göreve geldiğimizde hayata geçireceğimiz sosyal yaşam projelerinde bağımlılık ve uyuşturucu ile mücadele önceliklerimizden olacak” dedi.

“FARKINDALIK ARTIRILMALI”

Yeşilay’ın Türkiye’nin tüm illerinde gönüllülük esasıyla hizmet veren çok sayıda şubesinin bulunduğunu dile getiren AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, bağımlılık ve uyuşturucu belasından kurtulmanın en temel maddesinin toplum genelinde oluşturulacak farkındalık olduğunun altını çizdi. Sadece ülkemizde değil bu konunun tüm dünyanın baş belası olduğunu dillendiren Pekdemir, istenilirse Yeşilay’ın da desteğiyle hem vatandaşlar ve hem de gençlerle birlikte bu kötü alışkanlıklardan kurtulmak için farkındalığın artırılarak mücadele edilebileceğini ve çok yol alınabileceğini söyledi.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE MERKEZİ KURULACAK

Göreve geldikten sonra öncelikli konuların başında sosyal yaşam projelerinin olduğunun altını çizen AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, “Allah'ın izniyle gençlerimizle el ele verip biz bu konunun hakkından geliriz” deyip ilçede Bağımlılıkla Mücadele Merkezi oluşturulacağını ve uyuşturucu ile etkin bir mücadele içine gireceklerini kaydetti. Pekdemir, “Bağımlılıklar kötülüğün anasıdır. Kötü alışkanlıklar üzüntüden başka bir şey getirmez. Gençler bizlerin geleceğimiz. Onları her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaya çağırıyorum. Gelin birlikte kurtulalım. Sizle elele verirsek bu illeti yeneriz” dedi. Bağımlılıkla Mücadele Merkezi’nde bağımlı gençlerin  ve ailelerinin ihtiyaç duyduğu her alanda uzman ve yetkin isimler görev yapacak. Sağlık Bakanlığı, Pamukkale Üniversitesi, adli makamlar ve kolluk birimleri ile işbirliği halinde çalışacak merkez Yeşilay gibi sivil toplum örgütlerine de ilçedeki faaliyetleri konusunda destek olacak.