Haberci Kuş

BABADAĞ BELEDİYESİ EGE VE MARMARA ÇEVRE BELEDİYELER BİRLİĞİ ÜYESİ OLDU

Babadağ Belediyesi Türkiye’nin çevre alanında kurulmuş ilk ve tek yerel yönetim birimi olan Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği’nin (EMARÇEB) üyesi oldu.

BABADAĞ BELEDİYESİ EGE VE MARMARA ÇEVRE BELEDİYELER BİRLİĞİ ÜYESİ OLDU
78
10 Ağustos 2020 - 12:57

Ege ve Marmara’da kurulu yerleşim merkezlerinin belediyelerini tek çatı altında toplayarak bölgedeki ekolojik dengeyi ve biyolojik çeşitliliği gözetip, çevre sağlığının korunması alanında araştırma ve geliştirme yapmak amacıyla kurulan EMARÇEB’in 2020 yılı 1’inci Olağan Meclis Toplantısı Balıkesir’in Edremit ilçesinde yapıldı. Birliğin üyesi olan belediyelerde çevreye duyarlı, demokratik katılımcı, saydam, hesap verebilir, hizmetlerde verimlilik ve kaliteyi esas alan yerel yönetim anlayışının yerleşmesi ve yaygınlaşması için çaba gösteren EMARÇEB’in Adrina Termal Otelde gerçekleşen meclis toplantısında küresel ölçekteki çevre sorunları ile iklim değişikliğinin doğal hayata olan etkileri ele alındı.

Korona virüs salgını nedeniyle 3 ay gecikmeli olarak toplanan mecliste Babadağ Belediyesi, birliğin yeni üyesi oldu. Sağlık sorunları sebebiyle toplantıya şahsen katılım sağlayamayan Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı yerine plaketi, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ali Atlı “Babadağımız, Denizlimiz, ülkemiz ve dünyamız için çevremize karşı sorumluluklarımız var. Bizler belediye olarak bu sorumluluğun bilinciyle hareket ediyoruz. Çocuklarımıza daha yeşil, daha sağlıklı bir gelecek sunmak için projelere imza atıyoruz. Bu çalışmalar ekseninde EMARÇEB’e üye olmak bizleri onurlandırdı. Belediye olarak böyle güzel bir birliğin içinde yer almak bizleri çok mutlu etti. Sağlık sorunlarım toplantıya katılmamı engelledi ancak birliğin zaten üyesi olan Bozkurt Belediyemizin Başkanı Birsen Çelik bizi temsil etti. İlçe halkımız adına Birsen Çelik başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Çevre ve çevre sağlığı konusunda görev yapan ve hizmet veren kamu kurum ve kuruluşları ve üniversiteler ile de iş birliği yaparak hizmet projeleri üretmeyi amaçlayan EMARÇEB’e üye 42 belediye bulunuyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.