Haberci Kuş

AVM SERBEST HALI SAHA YASAK

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk özellikle Denizlili sporseverlerden gelen şikayetlere duyarsız kalmadı ; Vekil Öztürk , İçişleri Bakanı Soylu ‘nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde Denizli’de bulunan halı sahaların neden kapalı olduğunu ve ne zamana kadar kapalı kalacağını sordu .

AVM SERBEST HALI SAHA YASAK
214
20 Haziran 2020 - 1:15

Yasin Öztürk soru önergesi ile çok daha yoğun ve riskli olan AVM’ler açıkken , profesyonel müsabakalar başlamışken gençlere spor yapma fırsatı tanıyan halı sahaların neden kapalı olduğunun cevabını istedi .

Salgın , sokağa çıkma yasağı , yaş kısıtlaması  gibi sebeplerle uzun süredir evlerinde kalmak zorunda olan gençler ve sporseverler 1 Haziran itibariyle başlayan “ Yeni Normalleşme Kriterleri “ ile spor yapacaklardı ama kimi illerde halı sahalar İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile kapatıldı , gençler kötü alışkanlıklara yönelirse bunu sorumlusu kim olacak diyen İYİ Parti Milletvekili Öztürk

1- Hangi il ve ilçelerimizde faaliyet gösteren halı sahaların kapatılması kararı alınmıştır? Bu il ve ilçelerimizde kaç halı saha  bulunmaktadır?
2- Bazı illerimizde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile halı sahalar faaliyetlerine devam edebilirken, bazı illerimizde kapatılma kararı alınmasının gerekçesi nedir?
3- Bu konuda Bakanlığınızca alınmış bir karar bulunmakta mıdır? İl idarecileri, hangi kriterleri dikkate alarak, hangi karar doğrultusunda işlem yapmaktadır?
4- Geçici olarak kapatılmasına karar verilen halı sahalar, ne zaman tekrar faaliyete başlayabilecektir?
5- Vatandaşın toplu olarak bir arada bulunduğu AVM’ler, lokantalar, kuaförler, mağazalar, pazar yerleri ve kapalı spor salonları gibi bir çok işletmenin çalışmasına izin verilirken halı sahaların kapatılma gerekçesi nedir?
6- Futbol liglerimizde faaliyet gösteren takımlar maç ve antrenman yapabildiklerine göre, uzun süre sokağa çıkma yasağı bulunan ve bu sürede hareket imkanı kısıtlanan gençlerimizin spor yapmalarının engellenmesi doğru bir karar mıdır?
7- Belirsiz bir süre ile faaliyetleri durdurulan bu işletme sahiplerinin mağduriyetinin giderilmesi için destek olunması düşünülmekte midir? Sorularının cevaplanmasını istedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.