Haberci Kuş

ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ IŞIĞINDA ÇOK GÜZEL PROJELER YAPACAĞIZ

Merkezefendi Belediyesi Okul Başkanları Meclisi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlediği Gençlik Konseri’nde gençler bayramı coşku içinde kutladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Ben size bir anne olarak, bir kadın olarak ve bir başkan olarak söz veriyorum. Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çok güzel projeler yapacağız” dedi.

ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ IŞIĞINDA ÇOK GÜZEL PROJELER YAPACAĞIZ
321
20 Mayıs 2019 - 10:42

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da ilk adımı attığı Samsun’da milli mücadele meşalesinin yakılışının 100’üncü yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Merkezefendi ’de de doyasıya kutlandı. Merkezefendi Belediyesi Okul Başkanları Meclisi tarafından Gençlik Konseri düzenlendi. Merkezefendi Kültür Merkezi’ndeki konsere, Denizli Belediyesi Eski Başkanı Ali Marım, Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Merkezefendi Belediyesi Başkan Yardımcıları Necdet Yılmaz ve Fatma Atıcı Bakcan, gençler ve vatandaşlar katıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, alanda bulunan vatandaşların bayramını kutlayarak, “Bugün milli mücadelenin 100’üncü yılı. Büyük ve tek önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı. Aradan bir asır geçti. Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıkarken, cumhuriyeti kurarken, ilke ve devrimlerini hazırlarken ona inanan çok az kişi vardı. Ama büyük bir çaba ve fedakârlıkla Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu ve bizleri bu güzel vatanda özgürce, muasır medeniyetler çerçevesinde yaşamamızı sağladı. Ama biz bugün milyonlarız ve Atatürk bu güzel vatanı siz gençlere emanet etti. Dedi ki; ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek olan sizlersiniz’ Siz gençlere öyle çok güvendi ki bu güzel günü, bu milli mücadele gününü, bu Kuva-yi Milliye gününü siz gençlere armağan etti” dedi. Başkan Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak biz gençlerle olmak istiyoruz. Hem kültürel anlamda hem sanatsal anlamda birlikte olmak istiyoruz. Ben size bir anne olarak, bir kadın olarak ve bir başkan olarak söz veriyorum. Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çok güzel projeler yapacağız. Bu çağdaşlığı, özgürlüğü Denizlimizde ve Merkezefendimizde tekrar tesis edeceğiz. Yasaklar olmadan buralarda nice festivaller olacak. Öğrencilerimize burs imkânı tanıyacağız. Artık Merkezefendi Belediyesi’nde ‘ben yaptım oldu’ anlayışı yok. Katılımınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Okul Başkanları Meclisi Başkanı Kamil Kurt, “Bizi bu mecrada buluşturan Merkezefendi Belediye Başkanımız Sayın Şeniz Doğan’a teşekkür ederiz. Bir asır evvel Samsun’da yanan ateş daha gür, daha güçlü bir şekilde buradadır. Herkesin gözlerinde alev alev bir Mustafa Kemal vardı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi. Konserde Kazım Kaynak Anadolu Lisesi Liberosis grubu, Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi Fly6 grubu, Nalan Kaynak Anadolu Lisesi Anestezi ve Kedy grubu sahne aldı. Konser alanını dolduran vatandaşlar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı doyasıya kutladı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.