Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ VEFATININ 24. YILINDA ANDILAR

Ülkü Ocakları kurucusu, Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 24.üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan MHP Denizli il başkanı Ziya Gökalp ve Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, Türkeş’i rahmetle andı…

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ VEFATININ 24. YILINDA ANDILAR
03 Nisan 2021 - 16:02

“O TÜRK DÜNYASI’NIN BAŞBUĞU’YDU”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Ziya Gökalp, MHP ve Ülkü Ocakları kurucusu, Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 24.üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Merhum Alparslan Türkeş’in Türk dünyasının Başbuğu olduğunu belirten Gökalp, büyük fikir ve dava adamı, MHP ve Ülkü Ocakları kurucusu, Ülkücü hareketin ebedi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’i, rahmet-i rahmana kavuşmasının 24’ncü yıl dönümünde minnet, hasret ve dua ile andıklarını belirtti. Gökalp, “Türk milleti, tarih boyunca zor ve sıkıntılı dönemlerden geçmiş ve bu hassas dönemlerde, Türk milletine hakikati gösteren, tarihte örneklerine pek sık rastlanmayan müstesna şahsiyetler, yani Başbuğlar milletimize yol göstermiştir. Başbuğluk, milletinin gelişimine, çağının akışına bir şeyler katan ve tarihe damgasını vuran insanları anlatan bir kavramdır” dedi.

Başbuğ Türkeş’i rahmetle andıklarını belirten Gökalp, “Türk milletinin son Başbuğu Alparslan Türkeş, hiç şüphesiz bir neslin, bir milletin mimarı olma şerefine erişmiş ve yüreklerimizde kudretli bir sevdayı filizlendirerek, milli istiklal, toprak bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği yolunda, ölüme bile gözünü kırpmadan, yiğit ve gerçek bir sevda ile gitmiştir. Günü birlik meselelere hiçbir zaman prim vermeyen, bunun yerine büyük ülküleri gerçekleştirmeyi kendisine amaç edinen, milletin, devletin ve ülkenin 100 yıl sonraki geleceğini düşünen Başbuğumuz, hayatının her döneminde, güçlüklerden yılmayarak, tehditlere pabuç bırakmayarak, her türlü haksızlığın karşısında başını dimdik tutup, zorbalıklar önünde eğilmek nedir bilmemiştir. Bu kutlu yolda, sevdamız, davamız ve yüreklerimizde yaşayan, karanlıklarımıza ışık saçan, Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 24’ncü yıl dönümünde ve her günümüzde bir kez daha rahmet ve hasretle anıyoruz” diye konuştu.

“SEVANDAN DA, KAVGAN DA BİZİMDİR”

Denizli Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Murat Aydınlı, MHP ve Ülkü Ocaklarının kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş`in ölümünün 24. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Türk Dünyası denince akla ilk Başbuğ Alparslan Türkeş’in geldiğini belirten Aydınlı, “Aziz Türk milletinin kutlu evlatlarından biri olan, kalbi durduğu son ana kadar vatan sevgisiyle çarpan, Türk insanının son Başbuğ’u cennet mekan Başbuğ Alpaslan Türkeş’in ebedi aleme göçmesinin üzerinden tam 24 yıl geçti. Türk dünyasının Bilge lideri, Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i Hakk’a yürüyüşünün 24. yıldönümünde rahmet ve minnet anıyorum. Türk dünyası denince her Türk’ün aklına, fikriyatı ve mücadelesi bugün daha iyi anlaşılmakta olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş gelmektedir. Başbuğumuz ömrünün yarısından fazlasını Türk milliyetçiliği hareketine adamıştır. Türk Milletinin üzerinde oynanan oyunları, Türk Milletinin yaşadığı sorunları yok etmek için çaba sarf etmiş ve son nefesine kadar Milletine ve Türk Dünyasına hizmet etmeye devam etmiştir” dedi.

“RAHMETLE ANIYORUM”

Başbuğ Türkeş’in ömrünü Ülkücülerin yetişmesine adadığını ifade eden Aydınlı, “Milletimizin yaşadığı zor dönemlerde Türk Milliyetçilerinin ülkülerini yeniden oluşturan ve yön veren son Başbuğ Alparslan Türkeş’tir. Tüm hayatını, mensubu olmaktan gurur duyduğu milletini yüceltme, Allah kelamını yayma ve Türkiye’nin kutlu geleceğini inşa etmek için harcamıştır. Ve bu yolda kalıcı temeller atmak için Vatanımızın teminatı olarak gördüğü Genç Bozkurtların Genç Ülkücülerin yetişmesine adayan Başbuğumuz, yetiştirmiş olduğu milyonlarca ülkücüyle Türkiye’nin geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i kaybetmenin vermiş olduğu acıyı yaşadığımız yeni bir 4 Nisan’a daha ulaşmanın üzüntüsü içerisinde, kutlu davamıza can vererek hayatlarını hiçe sayarak feda eden binlerce şehidimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhun şad, mekanın Cennet olsun Başbuğum. Sevdanda bizimdir kavgan da Başbuğum” ifadelerini kullandı.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.