Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

ALBAYRAK GÜNAH KEÇİSİ DEĞİL ASIL SORUMLU ERDOĞAN!

ALBAYRAK GÜNAH KEÇİSİ DEĞİL ASIL SORUMLU ERDOĞAN!
25 Şubat 2021 - 10:53

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar milletvekili Gültekin Uysal, Denizli’de bir dizi ziyaretlerde bulunmak için program düzenledi. Programı arasında Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenleyen Uysal, Haberci Kuş’tan gelen “Berat Albayrak dönüyor mu?” sorusunu da yanıtladı. Dikkat çeken bir açıklamada bulunan Uysal, “Albayrak bu süreçte bu tabloda yer alacak gibi görünüyor” dedi.

Gültekin Uysal; “Dikkatle takip ediyoruz. Sayın Erdoğan’ın da söylemlerinden anlaşılıyor ki, önümüzdeki süreçte hangi çerçevede olur bugünden net bir bilgiye sahip değiliz ama siyasi sistemin içerisinde yer alacağını kamuoyu gibi bizde düşünüyoruz. Biz meseleleri kişiselleştirerek değerlendirmedik değerlendirmeyiz fakat Türkiye’de git gide keyfileşerek ilerleyen bir siyasi rejimin derinleştiği böyle bir süreçte elbette sayın Albayrak’ın uyguladığı politikanın Türkiye’ye bir maliyeti var. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilgili bir değerlendirme yapmak için sadece bir turnusol testi olaya baksak. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Türkiye Merkez Bankası’nın swap anlaşmalarının dışında rezervinin eksi 46 milyar dolara düştüğünü Cumhurbaşkanlığı bütçe ve strateji başkanından öğreniyorsa son dakikada, bu Türkiye için bir faciadır. Burada sayın Albayrak’ın günah keçisi olarak nitelendirmek bunca yıldır uygulanan yanlışların vebalini ona yüklemek doğru değil. Bu hataların sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan’dadır, Adalet ve kalkınma partisindedir. Fakat Albayrak’ın istifa mektubunun ruhuna baktığımızda bir aba altından sopa göstermeleri de vardır. Bunu bu şekilde yorumlayabiliyorum. Türkiye maalesef bir ailenin kendi içerisindeki krizlerinin maliyetini taşımak mecburiyetinde bırakılıyor olması bu büyük millet için bir faciadır. O yüzden bir hukuk devleti içerisinde, bir meşru siyaset ve düzen içerisinde, ahbap çavuş düzenleri değil, akraba ilişkileri içerisinde değil, yetkiler ve görevler sorumluluk dahilinde değerlendirmeler yapılır. Bizde bu sınırlar içerisinde değerlendirmeler yapıyoruz” dedi.

 

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.