Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

AHLAKSIZ PAYLAŞIM YAPAN İMAMA BAŞKANLIK VERDİLER

Denizli’de Pandeminin ilk günlerinde yaptığı ahlak dışı paylaşımlar gündeme geldikten sonra Bayramyeri Camisindeki görevinden müştemilatı olan başka bir camiye ödül gibi görevlendirme alan imam şimdi de Diyanet Sen Denizli Şube Başkanı oldu.

AHLAKSIZ PAYLAŞIM YAPAN İMAMA BAŞKANLIK VERDİLER
29 Aralık 2020 - 21:01

Denizli’de yaptığı sosyal medya paylaşımları ile gündem olan Bayramyeri Camisi imamı Fettah Kahraman şimdi de Diyanet-Sen Denizli Başkanı oldu. 2020 Mart ayında sosyal medya hesabı üzerinden “İmamlardan rahatsız olan güruh elbet önümüze geleceksiniz, o zaman pamuk yerine rakı şişesi tıkacağız haberiniz olsun” yazan imam, sonuna da kahkaha emojisi koyarak paylaşım yapmıştı.

SADECE CAMİSİ DEĞİŞTİRİLMİŞTİ

Paylaşıma tepki yağmasının ardından Fettah Kahraman paylaşımı silerek sessizliğe bürünmüştü. Olayın yaşanmasının ardından 2 hafta sonra Kahraman Bayramyeri Camii’nden alınarak lojmanı olan Kirişhane Camisi’nde görevlendirildi.

SENDİKA BAŞKANI OLDU

Şu an hala Kirişhane Camii’nde görev yaptığı düşünülen Fettah Kahraman 24 Aralık’ta Diyanet-Sen Denizli Şube Başkanı olarak seçildi. Konuya Denizli Milletvekili Teoman Sancar dikkat çekti ve Kahraman’ın sendika başkanı yapılmasına tepki gösterdi.

SANCAR SERT TEPKİ GOSTERDİ  

Denizli Milletvekili Sancar konuyla ilgili “Sendika başkanı buysa üyeleri kimdir diye o sendikanın üyelerine soruyorum. Böyle bir insanı içlerinde barındırdıkları ondan dolayı diyanet sendikasını kınıyorum. Böyle bir insana sahip çıktıklarından dolayı da idareyi kınıyorum” dedi.

“SEN KİM OLUYORSUN BE ADAM?”

Sancar açıklamasının devamında “Böyle terbiyesiz bir paylaşımı bir imam nasıl yapar? Bir imam böyle ahlaksız bir paylaşımı nasıl yapar? Bunları yeniden il müftümüze hatırlatıyorum. Vefat eden bir kişi kim olursa olsun, Allah’ın huzuruna gider. Sen kim oluyorsun be adam, peygamber misin? Sana pamuk mu şişe mi hangisini kullanırsınız diye yetkiyi kim verdi?” ifadelerini kullandı.

“CUMA VAAZINDA ŞİŞELERİNİ Mİ ANLATACAK?”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar “Bu adamı şiddetle kınıyorum, bu adama hoca demek ağrıma gidiyor, bu adamdan hoca olmaz. Bu adamın görevine devam etmesi, bulunduğu camideki insanlara saygısızlıktır, terbiyesizliktir. O hocaya inanıp cuma günü onun arkasında saf tutacaksınız, vaazını dinleyeceksiniz. O hoca vaazında ne anlatacak, şişelerini mi anlatacak? Böyle bir hocadan ne dinleyebilirsiniz? Adam alim değil, zalim” dedi.

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.