Haberci Kuş

7’den 70’e Tiyatro Kursuna Davet

Başkan Özbaş’tan 7’den 70’e tiyatro kursuna Ümmiye Koçak örneği ile davet

7’den 70’e Tiyatro Kursuna Davet
172
06 Aralık 2019 - 11:38

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kursu’na 7’den 70’e tüm vatandaşların kayıt yaptırabileceğini söyledi.  Özbaş, vatandaşlara cesaret vermek için Mersinli Ümmiye Koçak’ı örnek göstererek “Tiyatro sahnesinin sadece gençlere değil her yaştaki vatandaşlarımıza ait olduğunu düşündük ve 7’den 70’e tiyatro kayıtlarımızı başlattık. Sanatın yaş ile sınırlı olmadığını ise canlı bir başarı örneği olan Ümmiye Koçak ile vatandaşlarımıza göstermek istedik” dedi.

Sarayköy’de her hafta düzenlenen tiyatro oyunları ilçe halkının yoğun katılımıyla sahneleniyor.  7’den 70’e tüm vatandaşların yoğun katılım sağladığı tiyatro oyunlarını gören Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, tiyatro kursu yaş kısıtlamasını kaldırdı.

Belediye Başkanı Özbaş, Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kursu’nun yeni dönem kayıtlarına 7’den 70’e tüm vatandaşların kayıt yaptırabileceğini açıkladı.

Sanat ile uğraşmak için yaş sınırının olmadığını aktaran Özbaş, vatandaşlara cesaret vermek için ise Mersinli Ümmiye Koçak’ı örnek gösterdi. Özbaş, “Her hafta düzenlenen tiyatro oyunlarımıza yoğun katılım gösteren vatandaşlarımız bizleri çok mutlu ediyor. 7’den 70’e herkesin bir araya geldiği tiyatro oyunlarımızda izleyici kısmı her ne kadar onlara aitse sahne de her yaş kesimdeki vatandaşlarımıza ait. O yüzden tiyatro kursumuza her yaştan vatandaşlarımızın katılmasını istiyoruz. ‘Yaşımız büyüdü artık olmaz’ diye düşünen vatandaşlarımızın olabileceğini düşünerek Mersinli Ümmiye Koçak’ı örnek göstermek istedik. Çünkü Mersin’in Arslanköy ilçesinde yaşayan ilkokul mezunu ve 2 çocuk annesi olan Ümmiye Koçak, 11 tiyatro oyunu yazmış, kurduğu tiyatro topluluğu ile 500’ü aşkın kez sahneye çıkmış ve oyunlarının Türkiye’nin dört bir yanından 30 bini aşkın insana ulaştığını biliyoruz” dedi.

Başkan Özbaş, 7’den 70’e tüm vatandaşları tiyatro kursuna davet ederek kayıtların Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılacağını duyurdu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.