Haberci Kuş

DENİZLİ İÇİN KRİTİK DEPREM UYARISI

Denizli için deprem bilimci Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, 2 kritik uyarı yaptı. Habertürk TV’de yayınlanan program katılan Ercan, Denizli ve Çameli’de 5 ile 7,2 şiddetleri arasında 2 büyük depremin beklendiğini söyledi. Ercan, program bildiği depremleri de açıkladı.

DENİZLİ İÇİN KRİTİK DEPREM UYARISI
811
02 Kasım 2020 - 10:03

Birinci derece deprem bölgesinde olan Denizli için bir uyarı da deprem bilimci Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’dan geldi. Habertürk TV’de yayınlanan Kübra Par’ın programına katılan Ercan, şuana kadar bildiği depremleri açıkladı. Canlı yayında 15 depremi açıklayan Ercan, bu depremlerden Manisa, Sisam, Urla-Seferihisar, Foça-Midilli-Karaburun, Midilli Güneyi depremlerini daha açıkladığını ve bu bölgelerde depremin meydana geldiğini açıkladı.

DENİZLİ VE ÇAMELİ UYARISI…

Prof. Ercan’ın deprem olacak olan 10 bölge arasında Denizli’yi ve Çameli’yi gösterdi. Ercan, Denizli’de 5-7,2, Çameli’de ise 5-6,5 şiddetleri arasında büyük bir deprem beklediğini açıkladı.

SON 3 YILDA 2 BÜYÜK DEPREM

Birinci derece deprem bölgesi olan Denizli’de geride kalan 3 yılda 2 büyük deprem meydana geldi. Önce Acıpayam 5,5, ardından da Bozkurt-Baklan ve Çardak 6 şiddetindeki depremlerle sarsıldı. Can kaybının yaşanmadığı bu bölgelerde çok sayıda ev yıkıldı.

DENİZLİ FAY ZONU ÜZERİNDE

İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okan Tüysüz, 18 kentin fay hattı üzerinde olduğu açıkladı. Habertürk’ten Alper Uruş’a konuşan Tüysüz, bu illerin Aksaray, Bolu, Yalova, Bursa, Sakarya, Manisa, Balıkesir, İzmir, Denizli, Aydın, Kahramanmaraş, Erzurum, Hakkâri, Hatay, Eskişehir, Muğla, Bingöl ve Kütahya olduğunu söyledi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.