Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

25 YILLIK FİRMA İFLAS ETTİ

Denizli’de 25 yıldır faaliyet gösteren Üstündağ Tekstil iflas etti. Yaklaşık 2 yıldır konkordato koruması altında olan tekstil için Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi, iflas kararı verdi.

25 YILLIK FİRMA İFLAS ETTİ
653
22 Aralık 2020 - 13:40

Denizli’nin Merkezefendi ilçesi Bozburun Mahallesi’nde 1995 yılında faaliyetine başlayan Üstündağ Tekstil firmasına iflasına karar verildi. 2018 yılının ikinci yarısında itibaren konkordato koruması altında olan firma, son uzatma başvurusunu Denizli Asliye Ticaret Mahkemesini kabul etmeyerek iflas ile sonuçlandı. Pamuklu dokuma kumaş, gabardin kumaş üretimi üzerine ismini duyuran Üstündağ Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti., finansal sıkıntılarını aşmak için 2018 yılının ikinci yarısında Denizli Asliye Ticaret Mahkemesine başvuru yapıp konkordato talebinde bulunmuştu. Yaklaşık 2 yıldır konkordato şemsiyesi altında faaliyetlerini sürdüren ve borçlarını ödemeye çalışan firma için Asliye Ticaret Mahkemesinden başvurdu. Firmanın konkordato sürecini uzatmak tekrar başvurusu yapsa da Ticaret Mahkemesi, tüm verileri değerlendirerek iflas kararını verdi. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesinin açıkladığı karar ise şöyle, “Mahkememiz 16/12/2020 tarihli nihai celsesinde alınan ara karar gereği; Üstündağ Tekstil Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketine, İİK 292 VE İİK 297 maddeleri gereğince Mahkememizce verilen kesin mühlet kararının kaldırılarak, davacı şirketin konkordato talebinin reddine, Davacı şirketin İİK’nun 292/1 maddesi gereğince İFLASINA, İflasın 16/12/2020 tarih saat 12:11 itibariyle açılmasına, İflasın derhal iflas dairesine bildirilmesine, Mahkememizce konulan tüm tedbirlerin kaldırılmasına, Mahkememizce atanan komiser heyetinin görev ve yetkilerinin kaldırılmasına, Konkordato talebinin reddine ilişkin kararın İİK 288 maddesi gereğince ilanına,Konkordato talebinin reddine ilişkin kararın İİK’nun 288 maddesi gereğince ilgili yerlere bildirilmesine, karar verilmiştir”

merkezefendi
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.