Haberci Kuş | Denizli Haber & Magazin

20 MİLYONLUK VURGUNDA YENİ GELİŞME

Denizli’de Denizli Yem Fabrikası ile Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifi arasında ortaya çıkan 20 milyon liralık yolsuzluk olayında müfettişlerin raporu tamamlandı. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Merkezine sunulan raporun ardından Genel Müdür Yardımcısı Doğan Erdoğan, görevinden alınarak kooperatifle ilişiği kesildi. Kooperatifte yolsuzluk soruşturmasının sürdüğü öğrenildi.

20 MİLYONLUK VURGUNDA YENİ GELİŞME
06 Ocak 2021 - 8:21

Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki olan ve eski milletvekillerinden Hasan Fehmi Kinay’ın Genel Müdürlük yaptığı Tarım Kredi Yem’de ortaya çıkan yolsuzluk, müfettişler tarafından derinlemesine incelenmeye devam ediliyor.

MÜFETTİŞLER 20 MİLYON LİRALIK BİR VURGUN TESPİT ETMİŞTİ

Müfettişlerin yaptığı incelemelerde İzmir Bölge Birliğine bağlı Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifi ile Denizli Yem Fabrikası arasında topla 20 milyon liralık bir vurgun tespit edilmişti. Bu incelemeler sonucunda Denizli Yem Fabrika Müdürü Cem Karataş, görevden alınırken, Sarayköy Tarım Kredi Kooperatifi Müdiresi Gülşen Kocabaş da geçici bir süreliğine açığa alınmıştı. Müfettişler yolsuzluğun tam boyutu tespit etmeye çalışırken, 31 Aralık itibariyle Merkez Birliğine ek bir rapor sunulduğu kaydediliyor.

DOĞAN ERDOĞAN’IN İŞ AKDİ TAZMİNATSIZ FESHEDİLDİ 

Müfettiş raporlarının Merkez Birliğine sunulmasının hemen ardından Tarım Kredi Yem’de uzun yıllardır görev yapan Genel Müdür Yardımcısı Doğan Erdoğan’ın iş akdine tazminatsız bir şekilde son verildiği ortaya çıktı. Tarım Kredi Yem Genel Müdür Yardımcısı Doğan Erdoğan’ın iş akdinin tazminatsız bir şekilde feshedilmesi, Tarım Kredi Yem’de sürdürülen yolsuzluk incelemelerinin boyutunu gözler önüne koydu.

Kaynak: tarimdanhaber.com

merkezefendi
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Copyrigth 2016 habercikus.com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları habercikus.com’a aittir. habercikus.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar habercikus.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. habercikus.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. habercikus.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.