YARIM SAATLİK YAĞMUR DENİZLİ’Yİ TESLİM ALDI

0

Denizli’de akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur yağışı esnafı perişan etti. 2. sanayi esnafının yağmur altında kalan dükkanlarında maddi hasarlar meydana geldi. Esnaf dükkanlarının her yağmurda bu şekilde zarar gördüğünü bu duruma bir önlem alınmadığı söylenildi. 

Akşam saatlerinde başlayan yoğun yağmur yağışı 2. sanayi esnafını perişan etti. Şiddetli yağan yarım saatlik yağmur sonrasında su altında kalan dükkanlarda maddi hasar meydana geldi. Esnaf millet evinde sıcak çorbasını içerken bizler burada perişan olduk dediler.

Dükkan sahibi vatandaş; ‘Benim her yağmur yağışında başıma gelen bir mevzu bu. 2 saat önce belediyeyi aradım hala gelecek bekliyoruz. Ne bir muhattap bulabiliyoruz nede bizim mağduriyetimiz gideriliyor. Biz yine dükkanlarımızda açılan maddi masrafı kendimiz ödeyeceğiz” dedi.

Yaklaşık 30 dükkan bulunan 2. sanayi yolu üzerindeki sıralı dükkanların neredeyse hepsi zarar gördü. Zarar gören dükkanlarda bulunan malzemeler su üzerinde yüzerken esnaf ise malzemelerini kurtarabilme derdine düştü. Hala çalışmaların devam ettiği 2. sanayide esnaf perişan durumda.

Cevap yaz