YAKINDA EKMEKTEN BİZ ÇIKABİLİRİZ

0

Denizli’de son zamanlarda ekmeğin içinden çıkanlar şaşırtmaya devam ediyor. İplik, böcek, mandal, dışkı derken şimdi de kaşık çıktı.

Denizli’de ekmek skandallarına bir yenisi daha ekledi. Son zamanlarda Denizli’de satılan ekmeğin içinde çıkanlar şok ettirmeye devam ediyor. Akıllara durgunluk veren olay

Merkezefendi ilçesinde yaşandı. İddiaya göre Merkezefendi İlçesi 1200’de bulunan bir süpermarketten aldığı ekmeği kesen Abdullah Ç. isimli vatandaş ekmeğin içinden çıkanı görünce gözlerine inanamadı. Ekmeğin içinde Ucu kılmış halde çay kaşığı vardı. Abdullah Ç.   ” çinde çay kaşığı olan ekmeği alarak işyerine geldim. Arkadaşlarıma gösterdim. Önce şaşırdılar, sonra da insan içine çay kaşığımı koyar. Altın koyar diye esprili bir şekilde takılmaya başladılar. Fırıncılar Odası’nı arayarak durumu izah ettik. Araştıracaklarını söylediler” dedi.

Yaşanan bu durum “Fırınlar iyi denetlenmiyor mu?” sorularını akıllara getirdi. Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban konuyla ilgili açıklamada bulundu: kendisi konu ile alakalı çalışmaların yaptığını ve gereken önlemlerin alınacağını söyledi. Karadaban, “Halkın tüketim gıda maddeleri arasında en önemli faktör olan ekmeklerde bu tarz hatalar yada uygun olmayan ortamlarda üretilmiş olabilme ihtimallerini değerlendirerek gerekli yaptırım ve denetlemeleri bizzat yapacağım ve takipçisi olacağım” dedi.