logo

reklam
Share
CHP’Lİ KADINLAR: NE YARIMIZ, NE KULUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Çalışıyorum diye annelikten imtina eden bir kadın aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Anneliği reddeden, evini çevirmekten imtina eden bir kadın iş hayatında ne kadar başarılı olursa olsun eksiktir, yarımdır” çıkışı Denizli’de de hayretle karşılandı ve sert tepkilere neden oldu. CHP’li Kadınlar bugün bir araya gelerek verdikleri yaptıkları basın açıklamasında bunu sert bir dille eleştirdiler. CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın da katıldığı basın açıklamasında CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sündüz Başsorgun, ‘BİZLER  CEPHEYE KAĞNISI İLE SİLAH TAŞIYAN ŞERİFE BACIYIZ,24 YAŞINDA VATAN MÜCADELESİNDE CEPHEDE ŞEHİT DÜŞEN GÖRDESLİ MAKBULEYİZ’ diyerek Erdoğan’ın sözlerini sert bir dille eleştirdiler.

 

Basın Açıklamasının Tamamı İse Şu Şekilde;

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI,SEVGİLİ YOL ARKADAŞLARIM,  YÜZÜ ÇAĞDAŞLIĞA, AYDINLIĞA DÖNÜK HEMŞERİLERİMİZ,

MEVCUT HÜKÜMET İŞ BAŞINA GELDİĞİ GÜNDEN BU YANA ÜLKEMİZİ AĞIR BİR TOPLUMSAL KRİZİN, YIKIMIN, HÜCRELERİNE KADAR AYRIŞTIRARAK BÖLÜNMENİN EŞİĞİNE GETİRMİŞTİR.

ÖZELLİKLE KADIN ÜZERİNDEN TOPLUMU AYRIŞTIRMAYA, CUMHURİYETLE KAZANDIĞI İNSAN OLABİLME VE EŞİT BİREY HAKLARININ KISITLANMASI SÜRECİNE TOPLUMU HAZIRLAMAK İÇİN EN YUKARIDAN EN AŞAĞIYA KADAR YAKIŞIKSIZ, SEVİYESİZ SÖYLEMLERLE ORTAYA ÇIKMAKTADIRLAR.

BUGÜN SİYASİ İKTİDAR YAŞANAN EKONOMİK ÇÖKÜNTÜYE, HER GÜN BİR EVLADIMIZI ŞEHİT EDEN, BİR ANANIN YÜREĞİNE EVLAT ACISI ÇÖKERTEN TERÖR SALDIRILARINA,ÇOCUKLARIN CİNSEL İSTİSMARLARINA,KADIN CİNAYETLERİNE ÇÖZÜM ÜRETMEK YERİNE KADININ BEDENİ,CİNSELLİĞİ ÜZERİNDEN SİYASET YAPARAK GÜNDEMİ VE TOPLUMSAL DİRENİŞİN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMAKTADIR.

BAŞTA CUMHURBAŞKANI OLMAK ÜZERE KADINI AŞAĞILAYAN, KADIN BEDENİ ÜZERİNDEN GÜNDEM YARATMA ÇABASINDA KADININ ONURUNU, GURURUNU HİÇE SAYAN AÇIKLAMALARINI ŞİDDETLE KINIYORUZ.

BİZ KADINLAR, NASIL Kİ KURTULUŞ MÜCADELEMİZDE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ARKASINDA SAVAŞMAYA KENDİMİZ KARAR VERDİYSEK, KILIK KIYAFETİMİZE,KAÇ ÇOCUK DOĞURACAĞIMIZA,TOPLUMSAL ,SİYASAL VE İŞ YAŞAMINDAKİ TERCİHLERİMİZE ANCAK KENDİMİZ KARAR VERİRİZ.KİMSENİN AKLINA İHTİYACIMIZ YOKTUR.

KADINI YAŞAMDA SADECE BİR EŞ VE ANNE,CİNSEL OBJE,EVİN HERHANGİ BİR EŞYASI GİBİ GÖRME,EVE HAPSEDİLEREK TOPLUMSAL YAŞAMDAN KOPARMA ANLAYIŞI KARŞISINDA ARTIK YETER DİYORUZ VE UYARIYORUZ.

BUGÜN BU SALONDAN SESLENİYORUZ,ANCAK EŞİT BİREY OLMA HAKLARIMIZA, ÖZGÜRLÜKLERİMİZE, BEDENLERİMİZE UZANAN ÇİRKİN SÖYLEMLERİNİZ KARŞISINDA YARIN  MEYDANLARDA HESABINI SORACAĞIZ.

BİZLER KURTULUŞ SAVAŞINDA ERKEKLERLE YAN YANA CEPHEDEN CEPHEYE KOŞAN,YÜREĞİNİ VE CANINI VATAN İÇİN KORKUSUZCA SİPER EDEN TÜRK KADINLARININ TORUNLARIYIZ.İKTİDARINIZDA YAŞANAN VE TÜM DÜNYANA NAM SALDIĞINIZ “İCRAATLARINIZIN”  ÖRTÜSÜ OLMAYACAĞIZ.

BİZLER  CEPHEYE KAĞNISI İLE SİLAH TAŞIYAN ŞERİFE BACIYIZ,24 YAŞINDA VATAN MÜCADELESİNDE CEPHEDE ŞEHİT DÜŞEN GÖRDESLİ MAKBULEYİZ.

ANNEYİZ, EŞİZ, İŞ KADINIYIZ,GEREKTİĞİNDE İKİ KADIN POLİSİMİZ GİBİ ŞEHİT DE OLURUZ.

NE YARIMIZ, NE KULUZ!!!!

BİZLER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E VE İLKELERİNE BAĞLILIK ANDI İÇMİŞ CUMHURİYET KADINLARIYIZ.

Video Hakkında Yorumunuzu Yazın