ÜNLÜ OYUNCUNUNDA YOLU BİR DÖNEM DENİZLİ’DEN GEÇTİ

0

Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden İçerde’nin başrol oyuncularından Aras Bulut İynemli’nin de yolu Denizli’den geçti. Ortaokulu Denizli’de okuyan genç oyuncu daha sonra İstanbul’da Lise hayatına devam etmiş ve Patos reklamında da oynadıktan kısa bir süre sonra yıldızı parlamıştır.

Aras Bulut İynemli, başka bir reklam filminde İtalyan futbolcuyu canlandırırken yönetmen Zeynep Günay’ın dikkatini çekmiş, Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin deneme çekimlerine çağrılmış ve deneme çekimlerinde başarılı olmuştur. Aras Bulut İynemli, Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Mete Akarsu karakterini canlandırdı. Bu dizide senaryo gereği ilerleyen bölümlerde müzisyen olmuş ve İyi Düşün Taşın şarkısını coverlamış ve yeni şarkılar bestelemiştir.

Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisiyle Türkiye’nin kalbinde taht kuran sevilen sanatçı ortaokulu Denizli Hürriyet İlköğretim okulunda okumuş oradan mezun olduktan sonra İstanbul’da öğrenim hayatına devam etmiştir.

2012 yılında çekimleri tamamlanan, 2013 Mart ayında Türkiye gösterime giren Mahmut ile Meryem filminin başrolüdür. Ancak filmde Aras Bulut İynemli’nin oyunculuğu birçok eleştirmen tarafından beğenilmemiştir. 2013 yılında Çağan Irmak tarafından keşfedilmiş ve Deniz Celiloğlu ile LGBT temalı “Tamam mıyız ?” adlı filmde başrol oynamıştır. Eleştirmenler tarafından canlandırdığı engelli İhsan karakteri ve oyunculuğu beğenilmiştir.

2013-2014 yılları arasında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Şehzade Bayezid olarak rol almıştır. Ardından Maral: En Güzel Hikayem adlı dizide Hazal Kaya ile birlikte başrolü paylaşan genç oyuncu günümüzde ise İçerde dizisiyle hepimizin evine ve kalbine girmeyi başarmıştır.

Aras Bulut İynemli Kimdir?

25 Ağustos 1990 yılında İstanbul’da doğan Aras Bulut İynemli, 1.82 boyunda, 70 kilo ve başak burcudur. Abisi tiyatrocu, ablası ses sanatçısı olan İynemli, İlköğretimi Denizli’de okuduktan sonra, İstanbul’a giderek Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Ünlü oyuncu İstanbul Teknik Üniversitesi’nde uçak mühendisliği okumaktadır. Bir reklam filminde yönetmen Zeynep Günay’ın dikkatini çekmiş, “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinin deneme çekimlerine çağrılmış ve başarılı olmuştur. Aras Bulut İynemli, “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinde Mete Akarsu karakterini canlandırmıştır. 2013-2014 yılları arasında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Şehzade Bayezid olarak rol almıştır. “Maral” adlı dizide Hazal Kaya ile başrolü paylaşmıştır. Aras Bulut İynemli, İçerde dizisinde Umut/Mert karakterini canlandırmaya devam etmektedir.

Cevap yaz