ULUS CADDESİ’NDE MAHALLELİ AĞAÇ NÖBETİNDE

0

Denizli’de Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürmekte olduğu üst yapı çalışmaları sırasında, Ulus Caddesi’nde ki çam ağaçlarının kepçelerle sökülmesi mahalleyi ayağa kaldırdı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından devam etmekte olan üst yapı çalışmaları esnasında Ulus Cadddesi’nde ki çam ağaçları sökülmesi mahalleliyi ayağa kaldırdı. Çamlaraltı Mahallesi sakinlerinin karşı çıkması üzerine çalışma durduruldu. Kalan 10-15 ağaç için mahalleli nöbet tutuyor.

Denizli’de Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yol çalışması kapsamında Ulus Caddesi üzerindeki kaldırımda bulunan çok sayıda ağaç kepçeler tarafından devrildi ve kamyonlara yüklendi. Durumu fark eden Çamlaraltı Mahallesi sakinleri kepçe operatörüne tepki gösterdi ve kalan 10-15 kök ağacın yerinden sökülmesine engel oldu.

Mahalleliler ağaçların kesilmesini istemediklerini ifade ederek, belediyeden bir yetkilinin gelmesini istedi. Yetkili ise kendilerine verilen görevin yapıldığını kaydetti. Ağaçların kesilmesine karşı çıkan kadınlar, kurtardıkları ağaçların dibindeki, bekleyişlerini sürdürüyor.

Cevap yaz