TOSUN’UN TRANSFERİ RESMİLEŞTİ

0

Cenk Tosun transferinde son dakika.

Everton, Cenk Tosun’u transfer ettiğini açıkladı. Transferin resmileşmesiyle Denizlili Cenk Tosun artık Everton’da.

İngiliz kulübü Everton, 27 milyon euroya transfer olan Cenk Tosun’u kadrosuna kattığını resmiyete döktü.

Cenk, resmi sözleşme öncesi Liverpool’da sağlık kontrolünden geçti. 26 yaşındaki Denizlili oyuncu daha sonra Everton kulüp binasında kendisini 4,5 yıllığına İngiliz ekibine bağlayan imzayı attı.

BEŞİKTAŞ KAP’A BİLDİRDİ
Beşiktaş, Cenk Tosun’un transferi konusunda Everton ile görüşmelere başlandığını KAP’a bildirdi.

Siyah-beyazlı kulüpten, KAP’a yapılan açıklamada, “Cenk Tosun’un transferi konusunda Everton kulübü ile görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

TOSUN: BURADA OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM

Kulübün televizyonunda duygularını dile getiren Cenk Tosun, Everton futbolcusu olmanın muhteşem bir duygu olduğunu belirterek, “Burada olduğum için mutluyum. Everton’da oynayacağım için heyecanlıyım. Everton, büyük bir tarihe ve kültüre sahip. Taraftarlara nasıl bir futbolcu olduğumu göstermek için sabırsızlanıyorum” ifadelerini kullandı.

REKOR TRANSFER

3 yıl önce Gaziantep’ten bedelsiz gelen Cenk Tosun, bu sezon özellikle Şampiyonlar Ligi’nde attığı gollerle adından söz ettirirken; Türk futbol tarihine de geçti. 26 yaşındaki oyuncu, bu sezon başında Roma’ya 15 milyon Euro’ya giden Cengiz Ünder’i geçti ve Türkiye’den en yüksek bonservis bedeliyle transfer olan oyuncu oldu.