ŞOFÖRÜN UYUMASI KAZAYI KAÇINILMAZ KILDI

0

Denizli’nin Ankara yolu Kaklık mevkisinde meydana gelen kaza görenleri hayretler içinde bıraktı. İddiaya göre şoför koltuğunda içi geçen tır şoförü kaza yaptı. Sonrasında çıkan yangında ise koca tır küle döndü.

Olay saat 14.30 sularında meydana geldi. Kaklık mevkisinde yaşanan olayda görgü şahitlerinin iddialarına göre tır şoförü uykusuzluk nedeniyle bariyerlere çarptı. Köprü bariyerlerine çarptıktan sonra sersemleyen ve ne yapacağını şaşıran şoför araçtan kendini atmayı başardı. Biraz daha sürüklenen ve bariyerlere sürtünerek ilerleyen tır bir anda lastiklerinden yanmaya başladı. Ne olduysa ondan sonra oldu ve içi fındık kabuğu yüklü tır lastiklerden çıkan kıvılcımla koca bir alev topuna döndü.

Olay hemen itfaiye ve emniyet güçlerine haber verildi. Olay yerine gelen emniyet güçleri yolu çift taraflı kapattıktan sonra itfaiye ise söndürme çalışmalarına başladı. İçi yakma amaçlı getirilen fındık kabuklarıyla dolu olan tır küle dönerken tır şoförü ise sağlık kontrolleri yapılması amaçlı Denizli Devlet Hastanesine kaldırıldı.