SKANDAL EVLİLİK KİTABI MECLİS GÜNDEMİNDEYDİ

0

Pamukkale Belediyesi tarafından ilçede nikah kıyan çiftlere içinde İslam’da Evlilik ve Mahremiyetleri, Kuran-ı Kerim, iki adet fincan ve AK Partili Başkan Hüseyin Gürlesin’in yazısının bulunduğu hediye kutusu dağıtılıyor.

ori_manset-61

3 bin 500 çifte dağıtılan kitabın içeriğinin son derece sakıncalı ve hastalıklı düşüncelerle dolu olduğunu ifade ederek bu olayı Türkiye Gündemi’ne taşıyan CHP’li Tabu, “Pamukkale Belediyesi, ihale yaparak yeni evlenen çiftlere dağıtmak üzere paket hazırlamış. Bu kutu, nikahı kıyılan çiftlere veriliyor. Kutunun içinde İslam’da Evlilik ve Mahremiyetleri isimli kitap var. Kitap, bir camide imamlık yaptıktan sonra emekli olmuş imam tarafından hazırlanmış, bu kitabın içeriğinin maalesef Türkiye’nin 21’inci yüzyılda konuşması gereken, tartışması gereken noktalardan çok uzak bir noktada olduğunu gördük. Böyle bir kitabın kamu kurumu tarafından belediye tarafından dağıtılması bir algı yönetimi ve irtica yöntemidir. İçiriğinde son derece sakıncalı ve hastalıklı düşünceler olduğunu görüyoruz” demişti.

Skandal evlilik kitabına ve yapılan haberlere kayıtsız kalmayan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet bu olayı meclis gündemine taşıdı.

Hürriyet; “Kütahya’daki skandal kitabın bir benzerinin daha Pamukkale Belediyesince dağıtıldığını gördük.
“Sayın Bakan, dün bir kitaptan bahsetmiştim; AKP’li belediyenin, Kütahya Belediyesinin dağıttığı fantezilerle dolu bir kitaptan, ahlaksız bir kitaptan. Bu konuda birçok AKP’li de benimle hemfikirdi. Bugün yeni bir kitaptan haberdar oldum; Pamukkale Belediyesinin -yine AKP’li- aynı mahiyette “Evlilik ve Mahremiyetleri” isimli, yine aynı fantezilerle dolu bir kitap ne yazık ki. Diyor ki: “Bale şeytan ocağı, tiyatro şeytan yuvası. Kadınlar spor sahalarına ve parklara gitmemeli. Sen kadını dövdükçe o seni daha çok sevecek, daha çok isteyecek. Çocuklar güneye doğru sıcak iklimlerde 10-12 yaşlarında evlendirilebilir.” gibi gibi bir sürü ahlaksız şeylerin yer aldığı, evli çiftlere, yeni evlenen çiftlere belediyenin dağıttığı bir kitap. Bunun da ötesinde bununla birlikte bir Kuran’ı-Kerim dağıtılıyor ama Diyanetin bastırdığı değil, Said Nursi Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Hayrat Neşriyatı’nın hazırladığı bir kitap, insanları tarikatlara yönlendiren. Millî Eğitim Bakanı olarak soruyorum: Ne yapacaksınız bu konuda Sayın Bakan?”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın cevabı bizleri şok etti.”Kütahya Belediyesi ve Pamukkale Belediyesiyle, evlilik ve mahremiyetle ilgili bir kitapla ilgili ne düşünüyorsunuz diyor. Vallahi, çağa, bilime uymayan -her bir kitabı ne biz okuyabiliriz ne bakabiliriz- hiçbir kitaba itibar etmesin vatandaşım. Herkes dağıtır. Dağıtır ama vatandaşın da elinde bir terazi var. Vatandaşın gözü terazidir. Kim neyi doğru yapıyor, yanlış yapıyor. Onların dediğine siz katılıyor musunuz? Katılmıyorsunuz. Vatandaş da katılmıyor.Dolayısıyla, vatandaş da katılmazsa bu kitabın bir değeri yok ama buna rağmen vatandaş katılıyorsa, o zaman da bizde acaba bir düşünelim mi diye farklı bir düşünceye sahip olmamız lazım” diyor Bakan ve ekliyor; “Kitap sakıncalı olabilir, ona vatandaş karar versin” Kendi belediyelerinin dağıttığı kitabı hoş görüyor” dedi

ULUSAL HABER KANALLARINDA İSE HABER BU ŞEKİLDE DUYURULDU

 

 

Denizli son dakika haberleri. Habercikus.com, Denizli haberleri.

Cevap yaz