• basvur
  • BAŞVUR 2
  • başvur 3
  • başvur 4

logo

reklam

SİLAH TİCARETİNE DUR DENİLDİ

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince,silah ticareti yapan şahıslara yönelik operasyonda çok sayıda silah ele geçirilirken 2 kişi tutuklandı.

ori_manset-61-23-53


Yapılan açıklamada; Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından  ilimizde “silah ticareti” ve  yapmak isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon çalışması  yapıldı.

Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince ilimiz seyir tepesi ve teleferik bölgesinde suç ve suçluların tespiti amacıyla uygulama yapıldı.

Yürütülen çalışmalar esnasında içerisinde şüpheli şahısların olduğu 3 araç tespit edildi. Ormanlık alana doğru  araçlar takibe alındığında bir aracın ışıklarının kapalı vaziyette park halinde olduğu tespit edildi.Park halinde bulunan araç ile çevresi kontrol edildi.Aracın yakınlarında şüpheli şahısların gizlemek amacıyla bıraktıkları değerlendirilen kumaş bez çanta içerisinde 10 adet tabanca, şüpheli şahısların üst aramasında 1 adet tabanca ve  araçta yapılan aramada 1 adet ruhsatsız tüfek bulundu.

Operasyon neticesinde 6136 sayılı kanun maddesinin 12. maddesi (Silah Ticareti Yapmak) suçundan toplam 11 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız tüfek ve 42 adet fişek’e el konuldu.

Konu ile ilgili 2 şahsın GBT sorgulamalarında bir şahsın 6 ayrı suçtan aranma kaydı olduğu tespit edildi. Yakalanan 2 şüpheli şahıs Silah Ticareti Yapmak suçundan çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanmıştır.

Denizli son dakika haberleri. Habercikus.com, Denizli haberleri.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ