ŞAPKA DÜŞMÜŞ KEL GÖRÜNMÜŞTÜR

0

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, 1 Ekim’de başlayacak yeni yasama yılı öncesinde yaptığı açıklamada, Türkiye’yi zor ve sıkıntılı bir sürecin beklediğine işaret çekti.

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı değerlendirmesinde  “Yurttaşlarımızın gelecek kaygısı hat safhaya çıkmıştır. Zaman zaman dile getiriyoruz. İnsanımız ekonomik anlamda sıkıntı. Borç yükü altında eziliyor. İcra davaları aldı başını gidiyor. Günü kurtaran evine ekmek götürebilen kendini şanslı sayıyor. Buna karşın ekonominin görünmeyen yüzünü ortaya koyan hükümet kanadı vatandaşın ağzına bir parmak bak sürerek onlar da  gerçeğin anlattıklarının tam tersi olduğunu bile bile kandırma yoluna gidiyorlar. Ancak şapka düşmüş kel görünmüştür. İnsanlarımız yere kadar sizlere inanmış gibi davranacak. Zamanı geldiğinde de gereken yanıtı verecektir” dedi.

“BÖLGEMİZ SIKINTILI”

Türkiye’nin son dönemlerde izlediği dış politika nedeniyle ülke insanlarının önümüzdeki süreçte yaşayacağı tehditlere dikkat çeken Basmacı, “Kuzey Irak’ta yaşananlar ortada. Suriye’deki gelişmeler tartışılıyor. Oyun ortada. Hükümet bu oyunu izlemekle yetiniyor. Hamasi nutuklarla yine günü kurtarıyorlar. Ne olacağına dair insanlarımıza net bir şeyler anlatılmıyor. Hal böyle olunca bir dönem bölgesinde barış içinde yaşanan ülkemiz, yanlış politikaların esiri olmuş, yönünü nereye dönecek bilemez hale gelmiştir. Bu da muhalefet olarak bizleri ve vatandaşları düşündürmektedir. Yeni yasama yılı bu sıkıntıların gölgesinde başlayacak. CHP olarak biz varolduğumuz sürece cumhuriyetimizin insanlarımızın ve ülke menfaatlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. İçiniz rahat olsun” dedi.