ORGANLARIYLA BAŞKALARINA HAYAT VERECEK

0

7 gün yaşam mücadelesi verdi ama başaramadı. Aile verdiği kararla başkalarına umut oldu.

Denizli’de merdivenden düşme sonucu beyin kanaması geçiren ve 7 gün süren yaşam mücadelesini sonucunda hayata gözlerini yuman Mehmet Nuri Dereli’nin organları ailesi tarafından bağışlandı.

25 Kasım’da merdivenden düşme sonucu rahatsızlanan 66 yaşındaki Mehmet Nuri Dereli, Servergazi Devlet Hastanesi Acil Servis’e kaldırıldı. Yapılan ilk müdahalenin ardından Dereli’nin beyin kanaması geçirdiği öğrenildi ve hemen ameliyata alındı.

Ameliyat sonrası Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’ne alınan hasta 7 gün boyunca yaşam mücadelesi verdi. Yaşam mücadesini kazanamayan Dereli’nin beyin ölümü gerçekleşti.  Aile ile yapılan görüşmeler sonunda da hastanın organları ailesi tarafından bağışlandı.

BAŞKALARINA HAYAT VERDİLER

Servergazi Devlet Hastanesi’ne İzmir’den gelen ekipler aynı anda karaciğer ve böbrekleri aldı. Alınan organlardan karaciğer İzmir Kent Hastanesi’ne, böbrekler de Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderildi.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, organ bağışında bulunan Dereli ailesine baş sağlığı diledi ve organ bağışında bundukları için çok teşekkür etti. Öztürk, “Ülkemizde binlerce hasta organ bağışı beklemektedir. Organ bağışı da bildiğiniz gibi beyin ölümü gerçekleşen kişilerden yapılabilmektedir. Dereli ailesi de bu noktada kendi üzüntülerini bir kenara bırakarak organ bağışında bulundular ve başka ailelere umut oldular. Duyarlılıklarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.