ÖNCE ENGELLİ OĞLUNU ARDINDAN KENDİNİ VURDU

0

Denizli akşam saatlerinde gelen feci olayla sarsıldı. Bir kadın cinnet geçirerek önce engelli oğlunu ardından da kendini vurdu.

Olay, Pamukkale ilçesi Hacıkaplanlar Mahallesi 1071 Sokak üzerinde bulunan bir apartmanda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 37 yaşındaki Seher Başoğlu, akşam saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı cinnet geçirdi. Bir yıl önce eşi Orhan Öztürk’ten boşanan Başoğlu, evde birlikte yaşadığı engelli Eyüp Öztürk’ü başından vurarak öldürdü. Birkaç elde boşa sıkan kadın daha sonra başına hedef alarak tek el ateş ederek intihar etti.

Olay adında 6-7 el silah sesi duyan sokak sakinleri bir anda olay yerine akın etti.  Eve giren vatandaşlar korkunç manzara ile karşılaştı. Hemen olay yerine polis ve sağlık sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptığı ilk müdahalede anne ile oğlunun hayatını kaybettiğini belirledi.

Polisin güvenlik çemberi altına aldığı olayın duyulmasının ardından olay yerine ailenin yakınları ile baba Orhan Öztürk geldi. Fenalaşan Öztürk’e ilk müdahale olay yerinde olan sağlık ekipleri tarafından yapıldı.

Anne Seher Başoğlu’nun 17 yaşında olan yüzde 99 özürlü oğlunu tek başına baktığı öğrenildi. Ailenin engelli maaşı dışında gelirinin olmadığı ifade edildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.